![Κροατική ενίσχυση στην Καβάλα](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/07/jajcinovic.jpg)
Την απόκτηση του Κροάτη μεσοεπιθετικού Σβεν Γιατσίνοβιτς ανακοίνωσε ο Α.Ο. Καβάλας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση: “Η διοικούσα επιτροπή του ποδοσφαιρικού τμήματος του Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ ανακοινώνει την απόκτηση του 25χρονου μεσοεπιθετικού Sven Jajcinovic, ο οποίος πέρυσι αγωνιζόταν στην Β’Εθνική του Κροατικού πρωταθλήματος με τη φανέλα της Hrvatski Dragovoljac (26 συμμετοχές/3 γκολ).
Συνολικά με την συγκεκριμένη ομάδα μετρά 116 συμμετοχές και 10 γκολ στην Β’Εθνική της Κροατίας, αλλά και 26 συμμετοχές/2 γκολ στην Α’Εθνική”.