ΕΛΛΑΔΑ
Στη Β΄ Εθνική ο Κρόνος
Το Ηράκλειο ΟΑΑ ενημέρωσε την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης για την αδυναμία συμμετοχής του στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής για τη σεζόν 2018-2019. Κάτι που σημαίνει πως η ομάδα από την Κρήτη θα αγωνιστεί στα τοπικά πρωταθλήματα και τη θέση της στη Β’ Εθνική θα πάει ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου. Αυτή η επιλογή φέρνει… ντόμινο, αφού...![Στη Β΄ Εθνική ο Κρόνος](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/basketball-scaled.jpg)
Το Ηράκλειο ΟΑΑ ενημέρωσε την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης για την αδυναμία συμμετοχής του στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής για τη σεζόν 2018-2019.
Κάτι που σημαίνει πως η ομάδα από την Κρήτη θα αγωνιστεί στα τοπικά πρωταθλήματα και τη θέση της στη Β’ Εθνική θα πάει ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου.
Αυτή η επιλογή φέρνει… ντόμινο, αφού τη θέση του Κρόνου στη Γ’ Εθνική θα καταλάβει ο ΑΣ Πέρα.