ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
Για τη δεύτερη νίκη οι Έφηβοι κόντρα στη Λετονία
Μετά τη νίκη κόντρα στην Ιταλία επόμενος στόχος των Εφήβων το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στη Λετονία![Για τη δεύτερη νίκη οι Έφηβοι κόντρα στη Λετονία](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/07/greece-italy.jpg)
Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Εφήβων στην πρεμιέρα του Eurobasket U-18, κατορθώνοντας να κερδίσει την Ιταλία με 80-65, έχοντας ως κορυφαίο παίκτη τον Νίκο Ρογκαβόπουλο.
Πλέον η Εθνική στρέφει το ενδιαφέρον της στο δεύτερο παιχνίδι του ομίλου, αυτό κόντρα στη Λετονία που θα πραγματοποιηθεί σήμερα Κυριακή (29/7, 18:30) και ψάχνει ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα.
Αξίζει να θυμίσουμε ότι από τον όμιλο προκρίνονται όλες οι ομάδες, ωστόσο ανάλογα τη θέση που τερματίζει η καθεμία τόσο καλύτερο πλασάρισμα έχει για τα νοκ άουτ παιχνίδια.
Έτσι η Ελλάδα θέλει να κάνει το καλύτερο δυνατό, ώστε να φτάσει όσο πιο μακριά μπορεί στη διοργάνωση, έχοντας «χτίσει» από τον όμιλο την πορεία της.