Όλοι μέσα από τον Μαρτίνς
Ο προπονητής του Ολυμπιακού συμπεριέλαβε 22 παίκτες στην αποστολή για την πρεμιέρα της Super League.![Όλοι μέσα από τον Μαρτίνς](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/martins-14.jpg)
Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για την πρεμιέρα του στο ελληνικό Πρωτάθλημα και την εντός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής (26/8, 21:45) με τον Λεβαδειακό.
Οι «ερυθρόλευκοι» προπονήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου (25/8) στο Ρέντη και μετά το τέλος του προγράμματος ο Πέδρο Μαρτίνς ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται 22 ποδοσφαιριστές, 4 εκ των οποίων θα «κοπούν» από τη 18άδα, ανήμερα του αγώνα. Κανονικά στην 22άδα είναι όλα τα τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας.
Ο προπονητής του Ολυμπιακού έχει προαναγγείλει rotation στην εντεκάδα εν όψει του εκτός έδρας επαναληπτικού αγώνα με την Μπέρνλι, στο πλαίσιο των πλέι οφ του Europa League (30/8, 21:45).
Εκτός αποστολής έμειναν οι Ανδρούτσος, Κούτρης, Μασούρας, Χατζισαφί, Μάνος, Ευαγγέλου, Νικολάου, Σκαφίδας, Τζολάκης.
Η αποστολή του Ολυμπιακού:
https://www.facebook.com/OlympiacosFC/posts/2267301716618165
Το μήνυμα της ημέρας από την ΠΑΕ Ολυμπιακός στα social media:
https://www.facebook.com/OlympiacosFC/posts/2266854433329560