ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Κότσαρης τριετίας στον Παναθηναϊκό
Ο 22χρονος εντάχθηκε από μικρός στην ακαδημία του «τριφυλλιού»![Κότσαρης τριετίας στον Παναθηναϊκό](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/kotsaris-scaled.jpg)
Με τη φανέλα του Παναθηναϊκού θα αγωνίζεται την επόμενη τριετία ο Κώστας Κότσαρης, όπως έγινε γνωστό το βράδυ του Σαββάτου (25/8).
Η ανακοίνωση: “Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την επέκταση του συμβολαίου του Κώστα Κότσαρη για τρία χρόνια ακόμα.
Ο Κότσαρης που αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα, γεννήθηκε στις 25/7/1996, εντάχθηκε από μικρός στην ακαδημία του Παναθηναϊκού και στα 19 του ανέβηκε στη πρώτη ομάδα.
Ντεμπούτο με τα πράσινα έκανε στις 8 Ιανουαρίου 2015 στον αγώνα κυπέλλου με τα Χανιά.Τη σεζόν 2016-17 αγωνίστηκε στην Ομόνοια και την επόμενη επέστρεψε στον Παναθηναϊκό. Το συμβόλαιο του έληγε τον προσεχή Δεκέμβριο”.