ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ολοκληρώνεται του Γούτα στη Λεχ Πόζναν
Πολωνικές πηγές αναφέρουν ότι ταξίδεψε την Τρίτη (28/8) στη χώρα της Κεντρικής Ευρώπης![Ολοκληρώνεται του Γούτα στη Λεχ Πόζναν](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/goutas.jpg)
Λεπτομέρειες απομένουν για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή του Δημήτρη Γούτα στη Λεχ Πόζναν.
Σύμφωνα με πηγές από την Πολωνία, ο 24χρονος αμυντικός του Ολυμπιακού “πέταξε” την Τρίτη (28/8) από την Αθήνα στο Βερολίνο κι από εκεί στη χώρα που θα συνεχίσει την καριέρα του.
Αρχικά, η Λεχ Πόζναν είχε επιχειρήσει να κλείσει τον Σιώπη, εν συνεχεία τον Κουτρουμπή και τελικά, στην τρίτη και… φαρμακερή, όλα δείχνουν ότι θα αποκτήσει τον Γούτα.
Ο 24χρονος πέρασε την τελευταία διετία ως δανεικός στην Ξάνθη, την Κόρτραϊκ και τη Σιντ Τρούιντεν.