WORLD FOOTBALL
Επέστρεψε στη «δράση» ο Βενγκέρ
Τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια φόρεσε ο Αρσέν Βενγκέρ για φιλανθρωπικό σκοπό στη μνήμη του Άλντο Πλατινί.![Επέστρεψε στη «δράση» ο Βενγκέρ](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/arsene.jpg)
Φιλική αναμέτρηση στη μνήμη του Άλντο Πλατινί διεξήχθη χθες στη Γαλλία και πιο συγκεκριμένα στη Νανσί, με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν να δίνονται σε άρρωστα παιδιά.
Στις εξέδρες βρέθηκε ο γιος του, Μισέλ Πλατινί, ενώ εντός των τεσσάρων γραμμών ο Αρσέν Βενγκέρ. Ο 68χρονος Αλσατός αποχώρησε ύστερα από 22 χρόνια παρουσίας στην Άρσεναλ, έχοντας πανηγυρίσει 3 πρωταθλήματα και 7 κύπελλα.
Παρόλα αυτά έχει αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο να επιστρέψει στην προπονητική, έχοντας ήδη κάποιες προτάσεις στη διάθεσή του. Προς το παρόν επέλεξε να «τεστάρει» και πάλι τη φυσική του κατάσταση.