WORLD FOOTBALL
Παίκτης της Σέλτικ βοήθησε παιδί που δεχόταν bullying
Ο Τζον Χέις έκανε την… καλή πράξη της ημέρας, στέλνοντας μήνυμα κατά του bullying![Παίκτης της Σέλτικ βοήθησε παιδί που δεχόταν bullying](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/hayes.jpg)
Ο νεαρός Κάλουμ ΜακΊβορ έγινε στόχος νταήδων, καθώς δέχθηκε επίθεση bullying, όμως για καλή του τύχη περνούσε από το σημείο ένας απίθανος… ήρωας ο Τζόνι Χέις της Σέλτικ.
Ο εξτρέμ των Bhoys παρενέβη, γλίτωσε τον μικρό και τον ακολούθησε μέχρι να φτάσει σπίτι του, γιατί ο Κάλουμ δεν δέχτηκε να μπει στο αυτοκίνητό του. Βλέπετε ως οπαδός της Ρέιντζερς, δεν τον γνώρισε!
Λίγες μέρες μετά η μητέρα του, του έστειλε ευχαριστήριο μήνυμα και του ζήτησε ένα αυτόγραφο.
Ο Χέις του έστειλε μια φανέλα του με αφιέρωση και ένα μήνυμα στο οποίο του ανέφερε πως αν ποτέ τον χρειαστεί, θα κάνει ό,τι μπορεί για εκείνον, αφού είναι γείτονες.
https://www.facebook.com/stvnews/videos/1167026400102441/