Οι Λετονοί του Ολυμπιακού πίνουν φρέντο εσπρέσο
Η Media Day έμοιαζε ατελείωτη. Στα μάτια των παικτών του Ολυμπιακού (και θεωρητικά όλων των ομάδων) είναι η πιο απαιτητική ημέρα όλων. Πολλές ώρες στο γήπεδο, ελάχιστο μπάσκετ, πολλές κουβέντες και άλλη τόσες φωτογραφίες. Οσο περνούσε η ώρα και η Media Day δεν τελείωνε και αφού οι παίκτες είχαν φάει κάτι στο… πόδι, κάποιοι αποφάσισαν...![Οι Λετονοί του Ολυμπιακού πίνουν φρέντο εσπρέσο](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/Timma.jpg)
Η Media Day έμοιαζε ατελείωτη. Στα μάτια των παικτών του Ολυμπιακού (και θεωρητικά όλων των ομάδων) είναι η πιο απαιτητική ημέρα όλων.
Πολλές ώρες στο γήπεδο, ελάχιστο μπάσκετ, πολλές κουβέντες και άλλη τόσες φωτογραφίες.
Οσο περνούσε η ώρα και η Media Day δεν τελείωνε και αφού οι παίκτες είχαν φάει κάτι στο… πόδι, κάποιοι αποφάσισαν να πάρουν κάτι δροσερό.
Η παραγγελία έφτασε άμεσα και οι καφέδες μοιράστηκαν. Ανάμεσα στους παραλήπτες ήταν και οι δύο Λετονοί της ομάδας, οι δύο Γιάνιδες, ο Στρέλνιεκς και ο Τίμα.
Θεωρητικά ο πρώτος έμαθε τη… συνήθεια και στον δεύτερο. Μόνο που ο Τίμα έχει να μάθει ακόμη πολλά. Ρούφηξε τον καφέ σχεδόν με μιάμιση τζούρα, ενώ ο Στρέλνιεκς – πιο κοντά στην ελληνική συνήθεια – τον… παίδεψε μέχρι να ολοκληρωθεί το παιχνίδι που έπαιζαν οι ερυθρόλευκοι για τις ανάγκες ενός βίντεο της ΚΑΕ και πριν συνεχιστούν οι συνεντεύξεις των παικτών.
Χωρίς Σπανούλη και Παπανικολάου στη Μόσχα ο Ολυμπιακός (pics)
Ο παίκτης που… έχασε ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται για το NBA (vid)