ΙΣΠΑΝΙΑ

«Χορταστικό» παιχνίδι στο «Βαγιέκας»!

Ράγιο Βαγιεκάνο και Εσπανιόλ έμειναν στο 2-2 σε ένα παιχνίδι που είχε μέχρι και αλλαγή απόφασης για πέναλτι μέσω VAR!

Πολύ όμορφο παιχνίδι παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο «Βαγιέκας», όπου Ράγιο Βαγιεκάνο και Εσπανιόλ έμειναν στο 2-2!

Το παιχνίδι είχε πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες και ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη. Μόλις στο 6’ η Ράγιο πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ραούλ ντε Τομάς, κάνοντας το 1-0.

Η απάντηση των φιλοξενουμένων δεν άργησε να έρθει και συγκεκριμένα στο 19’ ο Μπόρχα Ιγκλέσιας ισοφάρισε σε 1-1. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Γκρανέρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 47’, η Ράγιο ισοφάρισε. Ο Ντίντακ έκανε πέναλτι και ο Κακουτά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-2.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες και κυρίως οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα αλλά δεν τα κατάφεραν. Στο τέλος, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του έπειτα από τη βοήθεια του VAR.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ (Μίτσελ): Αλμπέρτο Γκαρσία, Αντβιντσούλα, Ζόρντι Αμάτ, Μπα, Κακουτά (65’ Αντρί Εμπαρμπά), Ιμπούλα, Άλεξ Μορένο, Σάντι Κομεσάνα, Τρέχο (65’ Χοσέ Άνχελ Πόχο), Μπεμπέ (78’ Αλβάρο Γκαρσία), Ραούλ ντε Τόμας.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ (Ρούμπι): Ντιέγκο Λόπεζ, Ντίντακ Βίλα, Χάβι Λόπεζ, Νάλντο, Μάριο Ερμόσο, Γκρανέρο (82’ Όσκαρ Μελέντο), Βίκτορ Σάντσες, Μαρκ Ρόκα (87’ Σέργκι Ντάρντερ), Λέο Μπαμπτιστάο (71’ Πέρεζ), Μπόρχα Ιγκλέσιας.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Παρασκευή (28/9)

Ράγιο Βαγιεκάνο – Εσπανιόλ 2-2 (6’ Ραούλ ντε Τομάς, 47’ πεν. Κακουτά – 19’ Μπόρχα Ιγκλέσιας, 45’+1’ Γκρανέρο)