ΣΤΙΒΟΣ
Ο Κώστας Παναγόπουλος αναζητά προπονητικό κέντρο για το στίβο στο Τόκιο
O πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος συναντήθηκε με τον Πρέσβη της Ιαπωνίας στην Ελλάδα, Γιασουχίρο Σιμίζου με αφορμή το πλάνο της ομοσπονδίας στίβου για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2020, στο Τόκιο.![Ο Κώστας Παναγόπουλος αναζητά προπονητικό κέντρο για το στίβο στο Τόκιο](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/panagopoulos.jpg)
O πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος συναντήθηκε με τον Πρέσβη της Ιαπωνίας στην Ελλάδα, Γιασουχίρο Σιμίζου με αφορμή το πλάνο της ομοσπονδίας στίβου για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2020, στο Τόκιο.
Η συνάντηση αφορούσε στην αναζήτηση προπονητικού κέντρου, το οποίο θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ο ΣΕΓΑΣ πριν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Στόχος της ομοσπονδίας είναι να κάνει προπονητικό καμπ στην Ιαπωνία, πριν από την επίσημη είσοδο των αθλητών στο ολυμπιακό χωριό, προκειμένου η προσαρμογή των μελών να είναι ακόμη πιο ομαλή. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες μπορεί να απέχουν δύο χρόνια όμως στον ΣΕΓΑΣ αντιλαμβάνονται ότι αυτές οι κινήσεις πρέπει να γίνουν άμεσα, προκειμένου η προετοιμασία των αθλητών να είναι η καλύτερη δυνατή.