ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΕΚ – Λαμία: Διαιτητής ο Τζήλος, «κόπηκε» ο Λάμπρου
Στο γήπεδο της Ριζούπολης (18:00) η αναμέτρηση της Ένωσης με τους Φθιώτες![ΑΕΚ – Λαμία: Διαιτητής ο Τζήλος, «κόπηκε» ο Λάμπρου](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/tzilos-1-scaled.jpg)
Στη Ριζούπολη (18:00) θα διεξαχθεί οριστικά ο αγώνας της ΑΕΚ με τη Λαμία με διαιτητή τον Θανάση Τζήλο.
Ο ρέφερι από τον σύνδεσμο της Λάρισας θα διευθύνει την εξ αναβολής αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής για το κύπελλο Ελλάδας την προσεχή Παρασκευή (12/10).
Ουσιαστικά, η διαιτητική ομάδα παρέμεινε… σχεδόν ίδια, αφού εκτός του Τζήλου, βοηθοί θα είναι ο Κωνσταντίνος Κωνστάντιος (Εύβοιας) και ο Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής).
Αναμενόμενη αλλαγή εκείνη του 4ου διαιτητή. Ο Γιώργος Λάμπρου αντικαταστάθηκε από τον Γιώργο Βρέσκα (Πιερίας), λόγω των λανθασμένων του αποφάσεων στο παιχνίδι πρωταθλήματος της Δευτέρας (8/10) ανάμεσα στην Ξάνθη και την ΑΕΛ.