ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Στον τελικό των 200μ. πρόσθιο ο Θώμογλου
Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική κούρσα στα 200μ. πρόσθιο, με επίδοση 2.14.94, ο Σάββας Θώμογλου πήρε το εισιτήριο για των τελικό του αγωνίσματος κατακτώντας την δεύτερη θέση των προκριματικών.![Στον τελικό των 200μ. πρόσθιο ο Θώμογλου](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/4350056522783899490734868054313558432808960n-b93a3.jpg)
Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική κούρσα στα 200μ. πρόσθιο, με επίδοση 2.14.94, ο Σάββας Θώμογλου πήρε το εισιτήριο για των τελικό του αγωνίσματος κατακτώντας την δεύτερη θέση των προκριματικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων.
Την πρώτη θέση κατέλαβε ο Ιάπωνας Χαναγκουρούμα με χρόνο 2.13.58, ενώ τρίτος ήταν ο Φαμ από το Βιετνάμ με επίδοση 2.15.29.
Ο τελικός του αγωνίσματος είναι προγραμματισμένος για σήμερα (10/10) τα μεσάνυχτα (00.12).
Μοντέρνο πένταθλο στην Ελλάδα: Ενα φτωχό παιδί μπορεί να κάνει ιππασία