ΣΤΙΒΟΣ
Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες: Τιμήθηκε η Νίκη Ξάνθου
Σπουδαία πρόσωπα του αθλητισμού τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση που διοργανώθηκε για τον εορτασμό της 30ης διοργάνωσης των Αιγαιοπελαγίτικων Αγώνων.![Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες: Τιμήθηκε η Νίκη Ξάνθου](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/xanthou-1.jpg)
Σπουδαία πρόσωπα του αθλητισμού τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση που διοργανώθηκε για τον εορτασμό της 30ης διοργάνωσης των Αιγαιοπελαγίτικων Αγώνων.
Ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος και ο γενικός γραμματέας Βασίλης Σεβαστής είχαν την ευκαιρία να βραβεύσουν για την προσφορά τους, σπουδαίους αθλητές και αθλήτριες, όπως η κορυφαία Ελληνίδα άλτρια του μήκους, Νίκη Ξάνθου. Στην Κω βρέθηκαν και βραβεύθηκαν ακόμη η Αγγελική Τσιουλακούδη, ο Μιχάλης Μερτζανίδης, ο Γιάννης Σμαλιός, η Χρυσοστομία Ιακώβου και ο Χριστόφορος Μερούσης.
Στη διάρκεια της εκδήλωσης έγιναν τα εγκαίνια έκθεσης με πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τις προηγούμενες 29 διοργανώσεις, ενώ προβλήθηκε το παρακάτω βίντεο.