![Αλλαγές στον Alpha](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/11/EA843617-B4B2-43B1-80AB-9A91E4039E1B.png)
O όμιλος Βαρδινογιάννη θα ορίσει τεχνοκράτη – μάνατζερ για τη θέση του διευθύνοντος συμβούλου. Ο τεχνοκράτης θα αναλάβει τη θέση που είχε μέχρι πρότινος τα καθήκοντα του Βασίλη Παπαδρόσου.
Στη συνέχεια θα οριστεί νέο διοικητικό συμβούλιο όπου η πλευρά Βαρδινογιάννη θα έχει τρία μέλη και η πλευρά Κοντομηνά δύο. Η διοίκηση θα ασκείται από κοινού για όσο χρονικό διάστημα το ποσοστό της πλευράς Κοντομηνά θα υπερβαίνει το 33,4%.
Στο δεύτερο στάδιο, όπου θα αρχίσει να ξεδιπλώνεται μετά το Πάσχα, η νέα διοίκηση θα προχωρήσει στις πρώτες της κινήσεις. Είτε μέσω επένδυσης, είτε μέσω μείωσης κόστους θα δοθεί το στίγμα της νέας εποχής. Η μεταβίβαση θα πάρει οριστική μορφή και θα φανεί την επόμενη σεζόν.
«Μεταγραφή» από Αγγλία ο Μαρινάκης