Ρέτσος: Τραυματίας στην επιστροφή του μετά από 208 μέρες
Για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του αγωνίστηκε ο Παναγιώτης Ρέτσος, αλλά άντεξε μόλις ένα ημίωρο αποχωρώντας εμφανώς στενοχωρημένος ξανά τραυματίας![Ρέτσος: Τραυματίας στην επιστροφή του μετά από 208 μέρες](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/11/retsos.jpg)
Η παρθενική του χρονιά στη Bundesliga αν και εξαιρετική, έκλεισε με άσχημο τρόπο για τον Παναγιώτη Ρέτσο, με τραυματισμό. Από τις 5 Μαΐου και εκείνο το ματς με τη Βέρντερ, ο διεθνής αμυντικός χρειάστηκε να περιμένει μέχρι σήμερα για να επιστρέψει στη δράση!
Ο Χάικο Χέρλιχ τον επέλεξε στην ενδεκάδα του αγώνα της Λεβερκούζεν με τη Λουντογκόρετς για την 5η αγωνιστική του Europa League.
Ωστόσο η ατυχία του συνεχίστηκε, αφού στο 34ο λεπτό αισθάνθηκε ενοχλήσεις και αποσύρθηκε στον πάγκο, συγκρατώντας τα κλάματα της (λογικής) απογοήτευσής του. Για την ιστορία, τη θέση του πέρασε ο Μπαουμγκάρτλινγκερ.
Η κακοδαιμονία δεν χτυπά πρώτη φορά τον Ρέτσο, αφού είχε τραυματιστεί εκ νέου στην καλοκαιρινή προετοιμασία, με αποτέλεσμα η επιστροφή του να καθυστερήσει 208 ημέρες. Και πριν προλάβει να το χαρεί, ξαναχτύπησε…
😔 Gute Besserung, Panos #Retsos! #StärkeBayer#B04PFC 0:0 #UEL pic.twitter.com/tw5eJ8zFBu
— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04fussball) November 29, 2018
Στην αποστολή της Λεβερκούζεν μετά από πέντε μήνες ο Ρέτσος