ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
Με πέντε στο παγκόσμιο άρσης βαρών
Σημαντικό τεστ για την εθνική άρσης βαρών στο παγκόσμιο παίδων - κορασίδων![Με πέντε στο παγκόσμιο άρσης βαρών](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2019/03/misa.jpg)
Με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες αναχωρεί την Παρασκευή (8/3) η εθνική ομάδα παίδων – κορασίδων για το παγκόσμιο πρωτάθλημα άρσης βαρών, που θα διεξαχθεί στο Λας Βέγκας.
Η Ελλάδα θα συμμετάσχει με πέντε αθλητές, οι οποίοι θα προσπαθήσουν να πάρουν εμπειρίες και φυσικά να διεκδικήσουν καλά πλασαρίσματα.
Την αποστολή απαρτίζουν οι: Αμαγιάκ Μισακιάν (73κ.), Γιάννης Καρυπίδης (81κ.), Χρυσή Λιόνη, Μαρία Δήμητρα Μυρίλλα (71κ.) και Αννα Σαλπικίδου (αναχωρεί 10/3), ενώ συνοδός προπονητής είναι ο Βασίλης Κωνσταντινίδης.
Οι ΗΠΑ είναι έτοιμες για την άφιξη των καλύτερων αθλητών του κόσμου και αναμένονται οι αγώνες με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.