Κομίνης: Διευθύνει αγώνα στη Φινλανδία
Ο Γιώργος Κομίνης αναμένεται να βγει εκτός συνόρων, καθώς θα διευθύνει το ματς της HIFK με τη Lahti για την Α’ κατηγορία της Φινλανδίας. Ο Έλληνας διαιτητής ορίστηκε στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής αξιωματούχων διαιτησίας, να σφυρίξει τον αγώνα της Δευτέρας (15/4) ανάμεσα στην HIFK και την FC LAHTI για την 2η αγωνιστική του Φινλανδικού...![Κομίνης: Διευθύνει αγώνα στη Φινλανδία](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2019/04/kominis.jpg)
Ο Γιώργος Κομίνης αναμένεται να βγει εκτός συνόρων, καθώς θα διευθύνει το ματς της HIFK με τη Lahti για την Α’ κατηγορία της Φινλανδίας.
Ο Έλληνας διαιτητής ορίστηκε στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής αξιωματούχων διαιτησίας, να σφυρίξει τον αγώνα της Δευτέρας (15/4) ανάμεσα στην HIFK και την FC LAHTI για την 2η αγωνιστική του Φινλανδικού πρωταθλήματος. Βοηθοί του θα είναι οι Χασάν Κούλα και Κωνσταντίνος Νικολαΐδης.
Η ενημέρωση της ΕΠΟ:
«Στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής αξιωματούχων διαιτησίας έχουν ορισθεί από την ΚΕΔ/ΕΠΟ να διευθύνουν τον αγώνα της Veikkausliiga (Α΄ κατηγορία Φινλανδίας) HIFK- FC LAHTI στις 15/4 οι Γιώργος Κομίνης (διαιτητής), Κούλα Χασάν, Νικολαΐδης Κωνσταντίνος (α΄ και β΄ βοηθός)».
Να σημειωθεί πως η ΚΕΔ έχει ορίσει φέτος δύο φορές τον Φινλανδό Γκεστράνιους σε ντέρμπι της Super League.