SPORTMINUTE
«Αργυρά» τα κορίτσια του ανσάμπλ
Τη δεύτερη θέση κατέκτησαν τα κορίτσια της εθνικής ανσάμπλ στο Φάληρο, στο πλαίσιο του διεθνούς μίτινγκ «Aphrodite Cup». Η ομάδα αποτελούμενη από τις Μαριάννα Μανδέλλου, Μυρτώ Αθανασουλάκη, Ζωή Ντίτσιου, Ιωάννα Τζιατζιά και Αύρα Ντούρο, χόρεψε «πεντοζάλι» στο πρόγραμμα με τις 3 μπάλες και τα 2 σχοινάκια, συγκεντρώνοντας με το χθεσινό πρόγραμμα 25,750 βαθμούς, μένοντας πίσω...![«Αργυρά» τα κορίτσια του ανσάμπλ](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/03/ensemble_aphrodite_2018-760x390.jpg)
Τη δεύτερη θέση κατέκτησαν τα κορίτσια της εθνικής ανσάμπλ στο Φάληρο, στο πλαίσιο του διεθνούς μίτινγκ «Aphrodite Cup». Η ομάδα αποτελούμενη από τις Μαριάννα Μανδέλλου, Μυρτώ Αθανασουλάκη, Ζωή Ντίτσιου, Ιωάννα Τζιατζιά και Αύρα Ντούρο, χόρεψε «πεντοζάλι» στο πρόγραμμα με τις 3 μπάλες και τα 2 σχοινάκια, συγκεντρώνοντας με το χθεσινό πρόγραμμα 25,750 βαθμούς, μένοντας πίσω από τον ρωσικό σύλλογο Ριαζάν (26,450 β.).
Σε ατομικό επίπεδο, το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν η Ιωάννα Μαγοπούλου (51,000 β.) και η Ανδρονίκη Αγάθου (46,300 β.) στο σύνθετο ατομικό νεανίδων και κορασίδων.