Καρέρα: «Είμαστε εδώ για να κερδίζουμε τους αγώνες»
Πρώτη νίκη μετά από 14 χρόνια ως φιλοξενούμενη πανηγύρισε κόντρα στον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ του Μάσιμο Καρέρα. Ωστόσο, ο Ιταλός μετά το τέλος του αγώνα ξεκαθάρισε πως δεν τον ενδιαφέρουν αυτά. Αυτό που τόνισε ο Καρέρα είναι πως ο στόχος είναι απλός, να νικάει η ομάδα του. Μόνο αυτό το νοιάζει και τίποτα παραπάνω. Αναλυτικά...![Καρέρα: «Είμαστε εδώ για να κερδίζουμε τους αγώνες»](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/07/Carrera.jpg)
Πρώτη νίκη μετά από 14 χρόνια ως φιλοξενούμενη πανηγύρισε κόντρα στον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ του Μάσιμο Καρέρα. Ωστόσο, ο Ιταλός μετά το τέλος του αγώνα ξεκαθάρισε πως δεν τον ενδιαφέρουν αυτά.
Αυτό που τόνισε ο Καρέρα είναι πως ο στόχος είναι απλός, να νικάει η ομάδα του. Μόνο αυτό το νοιάζει και τίποτα παραπάνω.
Αναλυτικά στην κάμερα της Nova μίλησε για:
Τα πολλά λάθη στο παιχνίδι: «Ήταν ένα ματς με πολύ υψηλή ένταση, γρήγορο και πίεση, άρα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες και τα λάθη ήταν φυσιολογικά».
Τις εκτός έδρας νίκες: «Το σημαντικό είναι να κερδίζουμε είτε εντός είτε εκτός. Δε μας νοιάζει το που, εμείς είμαστε εδώ για να κερδίζουμε τους αγώνες».
Τη διαχείριση στο δεύτερο μέρος: «Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε να διαχειριστούμε τον αγώνα αν και σε μερικές φάσεις δώσαμε τη μπάλα σχετικά εύκολα».
Την πρώτη εκτός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού μετά από 14 χρόνια: «Δεν το ήξερα, δεν κοιτάω τις στατιστικές, κοιτάω τί γίνεται στον αγωνιστικό χώρο και το σημαντικό ήταν η νίκη για να συνεχίσουμε να είμαστε ψηλά στη βαθμολογία».