ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Ράσταβατς: «Έπρεπε να κρατήσουμε τη νίκη»
Με κάτι περισσότερο από έναν βαθμό ήθελε να δει την ομάδα του να φεύγει από το Αγρίνιο ο Μίλαν Ράσταβατς. Από τη στιγμή που ο Αστέρας Τρίπολης έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα σε όλο το παιχνίδι και προηγήθηκε, λογικό ο Σέρβος τεχνικός να μην είναι ικανοποιημένος. Δεν το έκρυψε, μάλιστα, στις δηλώσεις του μετά το τέλος...![Ράσταβατς: «Έπρεπε να κρατήσουμε τη νίκη»](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/10/Rastavac.jpg)
Με κάτι περισσότερο από έναν βαθμό ήθελε να δει την ομάδα του να φεύγει από το Αγρίνιο ο Μίλαν Ράσταβατς. Από τη στιγμή που ο Αστέρας Τρίπολης έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα σε όλο το παιχνίδι και προηγήθηκε, λογικό ο Σέρβος τεχνικός να μην είναι ικανοποιημένος.
Δεν το έκρυψε, μάλιστα, στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα. Ο Ράσταβατς είπε πως η ομάδα του έπρεπε να έχει κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα και να φύγει με τη νίκη.
Αρχικά δήλωσε: «Δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί έπρεπε να κρατήσουμε το αποτέλεσμα, δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απογοητευμένος από τους παίκτες μου».
Στη συνέχεια ρωτήθηκε πού κρίθηκε το ματς και είπε: «Το κλειδί ήταν πως αφήσαμε τον αντίπαλο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο όταν και μας πίεσε».