ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Διαιτητής σώζει ποδοσφαιριστή που του έχει γυρίσει η γλώσσα! (vid)
Απίστευτο περιστατικό σε παιχνίδι τοπικού πρωταθλήματος στην Αιτωλοακαρνανία! Διαιτητής έσωσε ποδοσφαιριστή που έπεσε αναίσθητος στο χορτάρι!![Διαιτητής σώζει ποδοσφαιριστή που του έχει γυρίσει η γλώσσα! (vid)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2021/11/tsoplakos.jpg)
Συγκλονιστικό βίντεο! Σωτήριες οι πρώτες βοήθειες που έδωσε διαιτητής στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, σώζοντας ποδοσφαιριστή που του γύρισε η γλώσσα!
Στο 52′ του αγώνα Αστέρας Καμαρούλας – ΑΕ Μεσολογγίου για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, ο ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας, Γιάννης Αριστόπουλος, βρέθηκε ξαφνικά στο χορτάρι καθώς του είχε «γυρίσει» η γλώσσα.
Ο διαιτητής του αγώνα Κώστας Τσοπλάκος, ο οποίος είναι στον πίνακα της τρίτης κατηγορίας ,που αντιλήφθηκε άμεσα τι συνέβη και οι πρώτες βοήθειες που παρείχε στον ποδοσφαιριστή απαοδείχθηκαν σωτήριες!
Εν συνεχεία ανέλαβε ο γιατρός του αγώνα, ο παίκτης ανέκτησε τις αισθήσεις του και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο.