LIVEGAMES

Λαμία – Βόλος 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Λαμία - Βόλος για την Super League 1.

Λαμία – Βόλος LIVE:  Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ματς για την 14η αγωνιστική της  Super League 1 από το… γήπεδο του Sportime.

Μεταξύ τους

Ο Βόλος επικράτησε με 2-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Λαμίας, για να συμπληρώσει έξι αγώνες χωρίς ήττα από την ομάδα της Φθιώτιδας.

Η Λαμία έχει κερδίσει το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, το Νοέμβριο του 2019 με 1-0 (80’ σουτ Τουράμ). Στα επόμενα όμως παιχνίδια στην έδρα της έκανε ήττα και ισοπαλία. Ήταν τα δύο παιχνίδια της περσινής σεζόν, αφού έπαιξαν και στα Playouts.

Η Λαμία δεν έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο στα επτά μεταξύ τους παιχνίδια, ενώ ο Βόλος στα δύο από τα επτά. Στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους σκοράρουν και οι δύο.

Ενδεκάδες:

Λαμία: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Νούνες, Αραμπούλι.

Βόλος: Κότνικ, Ροσέρο, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Σοάρες, Νίνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Όροζ, Φαν Βέερτ.

Στον πάγκο

Λαμία: Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Γκόλεμιτς, Μανουσάκης, Τιρόνε, Σκόνδρας, Γκέντσογλου, Τσούκαλος, Βύντρα.

Βόλος: Παπαδόπουλος, Γκιουλέν, Τερεζίου, Μεταξάς, Λογαράς, Ρίνερ, Φερνάντες, Τσοκάνης, Μπαριέντος.