ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Η γκολάρα του Καρλίτος!

Δείτε πώς ο Ισπανός φορ βρήκε δίχτυα στο ματς Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

ΠαναθηναϊκόςΑναγέννηση: Ένα υπέροχο γκολ σημείωσε ο Καρλίτος στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για το Κύπελλο Ελλάδας.

Ο Ισπανός φορ είδε εκτός εστίας τον Νέστορα Γκέκα και δεν το πολυσκέφτηκε.

Παρά το γεγονός ότι βρισκόταν εκτός περιοχής, σημάδεψε και έδωσε την ιδανική δύναμη και καμπύλη στην μπάλα.

Ο Γκέκας δεν μπόρεσε να τη φτάσει, με αποτέλεσμα το σκορ να γράψει 4-0.

ΠαναθηναϊκόςΑναγέννηση: Δείτε το υπέροχο γκολ του Καρλίτος

Τα προηγούμενα γκολ

Νωρίς-νωρίς είχαν καθαρίσει οι γηπεδούχοι το ματς της Λεωφόρου, με μπροστάρη τον Ματέους Βιτάλ.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Λούκας Βιγιαφάνιες άνοιξε δεξιά στον Αϊτόρ, ο οποίος έκανε το γύρισμα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ με πλασέ.

Μέχρι τώρα ο Βιτάλ είχε σημειώσει μόλις ένα γκολ σε:

• Super League 1
  • Κύπελλο Ελλάδας

Συγκεκριμένα είχε σκοράρει στο ματς της 26ης Σεπτεμβρίου κόντρα στον Βόλο για το πρωτάθλημα.

Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γιάννης Κώτσιρας τροφοδότησε τον Αϊτόρ, εκείνος γύρισε στην περιοχή, και ο Βιτάλ έγραψε το 2-0.

Δεύτερη ασίστ για τον Ισπανό, για πρώτη φορά βάζει δύο γκολ στο ίδιο ματς ο Βραζιλιάνος.

Στο 32ο λεπτό, ο Αϊτόρ χρίστηκε σκόρερ με κοντινό πλασέ, έπειτα από ασίστ του Καρλίτος.

Ένα σπουδαίο πρώτο ημίχρονο για τον Παναθηναϊκό, που κλειδώνει από τώρα την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Η γκολάρα του Καρλίτος!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.