Live ενημέρωση: Ο Παναθηναϊκός λυγίζει στα πέναλτι (13-12) από τον Άγιαξ και αποκλείεται

Live ενημέρωση για την αναμέτρηση ΑΕΚ - Νόα για το Europa Conference League και Άγιαξ - Παναθηναϊκός για το Europa League.

Live ενημέρωση: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της μεγάλης ρεβάνς ΑΕΚ – Νόα (20:30) για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League και Άγιαξ – Παναθηναϊκός (21:15) για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Live ενημέρωση: Άγιαξ – Παναθηναϊκός 13-12 στα πέναλτι, 0-1  το σκορ μετά τον κανονικό αγώνα και την ημίωρη παράταση

Μλαντένοβιτς και 4-4!

Αποκρούει ο Ντραγκόφσκι στον Μπρόμπεϊ μένει το 4-4!

Ευστοχεί με… περιπέτεια ο Βιλένα και 4-5!

Γκολ και 5-5 ο Χέντερσον!

Ο Μαξίμοβιτς δεν καταφέρνει να σκοράρει μένει το 5-5

Τραγική εκτέλεση ο Ινγκασον παραμένει το 5-5

Άστοχος ο Τραόρέ μένει το 5-5 ξανά ζωντανός ο Παναθηναϊκός

Αποκρούει ξανά ο Ντραγκόφσκι στον Μπαας δεν αλλάζει το 5-5!

Ευστοχεί ο Βαγιαννίδης και 5-6 μπροστά ο ΠΑΟ!

Γκάι και 6-6

Μέσα και ο Ζέκα για το 6-7

7-7 από τον Σούταλο

Ο Ντραγκόφσκι βάζει και πέναλτι! 7-8!

Μέσα και ο έτερος τερματοφύλακας ο Πάσβιρ για το 8-8!

Αυτή τη φορα ο Μαντσίνι ευστοχεί και κάνει το 8-9 ξεσπώντας!

Αστοχεί όμως και ο Βιλένα όμως 12-12 και πάλι

Ο Γκάι σκοράρει κάνει το 13-12 και ο Άγιαξ προκρίνεται στα πλέι οφ του Europa League. Στα πλέι οφ του Conference ο Παναθηναϊκός

120′ 0-1: Τέλος και στην παράταση χωρίς να αλλάξει το σκορ. Πάντως οι πράσινοι είχαν πολύ περισσότερες δυνάμεις στο έξτρα ημίωρο. Δεν άφησε τον Άγιαξ να τον απειλήσει ξανά. Αντιθέτως εκείνος είχε τη μπάλα και έφτανε συχνά πυκνά έξω από την περιοχή του Αίαντα όντας επικίνδυνος.

105′ Ημίχρονο στην παράταση 0-1: Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης παραμένει το 0-1 για τον Παναθηναϊκός ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ με τον Τετέ στο 97′.

Το 0-1 του Τετέ που λύτρωσε τον Παναθηναϊκό!

90+4′, 0-1 Τελικό: Φινάλε στο 90λεπτο ο Παναθηναϊκός θα διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση καθώς τα 4 λεπτά των καθυστερήσεων κύλησαν χωρίς άλλη αλλαγή στο σκορ. 0-1 ο Άγιαξ στην Αθήνα, 0-1 και ο Παναθηναϊκός στο Άμστενταμ.

89′ ΓΚΟΛ 0-1: Στην αμέσως επόμενη φάση ο Παναθηναϊκός βρίσκει γκολ με τον Τετέ, κάνει το 0-1 και μένει ζωντανός για την πρόκριση! Στη φάση συμμετείχαν τέσσερις από τις αλλαγές του Αλόνσο. Μακσίμοβιτς, Γερεμέγεφ, Βιλένα  ήταν στη φάση ενώ ο Τετέ βλέποντας την πρώτη του προσπάθεια να κοντράρει σούταρε ξανά αμέσως και βρήκε δίχτυα!

88′ 0-0: Δοκάρι ο Άγιαξ με τον Γκοντς!

80′ 0-0: Δέκα λεπτά πριν το τέλος η υπόθεση πρόκριση παραμένει ανοικτή για τον Παναθηναϊκό καθώς δεν υπάρχει γκολ στο ματς. Οι πράσινοι ειχαν δύο διπλές ευκαιρίες σε 54 και 63΄, ωστόσο και ο Άγιαξ συνεχίζει να έχει επίσης μεγάλες φάσεις. Δείτε παρακάτω τα βίντεο.

105′ ΑΕΚ-Νόα 1-0 ΤΕΛΙΚΟ: Μετά από 15 λεπτά καθυστερήσεων το ματς της ΟΠΑΠ Αρένα λήγει με νικη της ΑΕΚ με 1-0 επι της Νόα αλλά οδυνηρό αποκλεισμό από την Ευρώπη. Έντονες αποδοκιμασίες σε παίκτες και Αλμέιδα.

90+7′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Διαγώνιο σουτ του Χατζισαφί πάνω στην κίνηση, η μπάλα περνάει λίγο άουτ

Live ενημέρωση:

90+2′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για την ΑΕΚ! Ο Φερνάντες σέντραρε από τα δεξιά και ο Σίλβα με αυτογκόλ δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους βάζοντας «φωτιά» στην αναμέτρηση

76′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερό σουτ του Ρότα και δεύτερη εξαιρετικά δύσκολη επέμβαση του Τσαντσάρεβιτς

73′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ρότα έκανε μακρινό σουτ, ο Τσαντσάρεβιτς έκανε την απόκρουση

44′ Ακόμα μία σπουδαία ευκαιρία για τον Άγιαξ! Πλασέ του Άκπομ, τρομερή απόκρουση από τον Ντραγκόφσκι

56′ Δοκάρι για τη Νόα κόντρα στην ΑΕΚ! Τρομερό πλασέ του Μανβελιάν έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι και πηγαίνει άουτ

33′ Δοκάρι για τον Άγιαξ! Ο Μπέρχαους έκανε δυνατό σουτ, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

29′ Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Άγιαξ! Ο Ντραγκόφσκι έκανε κακή έξοδο μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ιωαννίδης έδιωξε πάνω στη γραμμή

26′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άγιαξ! Εκπληκτικό κομπίνα, ο Σούταλο σούταρε και η μπάλα πέρασε άουτ

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο στην Opap Arena!

18′ Ευκαιρία για τον Άγιαξ! Ο Φορμπς έκανε μία τρομερή κίνηση και πέρασε τον Κώτσιρα, έκανε το γύρισμα στην περιοχή αλλά ο Γεντβάι πρόλαβε τον Άκπομ!

12(4) – 5(1) οι τελικές στο 1ο ημίχρονο στην Opap Arena

Ημίχρονο στο ΑΕΚ – Νόα! Παραμένει το 0-0

Σέντρα στο Άγιαξ – Παναθηναϊκός

43′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Φοβερή ατομική ενέργεια από τον Ελίασον, ο οποίος έκανε και το σουτ το οποίο κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι

Οι ενδεκάδες στο Άγιαξ – Παναθηναϊκός

Η ενδεκάδα του Άγιαξ: Πάσβιρ, Ρενς, Σούταλο, Μπαας, Χάτο, Φιτζ-Τζιμ, Χέντερσον, Τέιλορ, Μπέργκχαους, Άκπομ, Φορμπς

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Μλαντένοβιτς, Γεντβάι, Ίνγκασον, Κώτσιρας, Αράο, Τσέριν, Τζούρισιτς, Μπακασέτας, Μαντσίνι, Ιωαννίδης

37′ Δοκάρι για την ΑΕΚ! Δυνατή κεφαλιά από τον Μάνταλο μετά από σέντρα του Τσούμπερ, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι

34′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Σούταρε ο Ρότα, η μπάλα κόντραρε και πέρασε για λίγο κόρνερ

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νόα! Ο Κάλενς έκανε ένα λάθος, ο Γκρεγκόριο το εκμεταλλεύτηκε και βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, όμως ο αμυντικός της ΑΕΚ τον πρόλαβε και τον έκοψε πριν εκτελέσει

Φόρος τιμής από τους παίκτες της ΑΕΚ στη μνήμη του Νίκου Ξηροκώστα – Επιγραφή για τον Μιχάλη Κατσούρη (pics)

3΄ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ έφυγε στο τετ α τετ μετά από λάθος στην άμυνα, αλλά ο Τσαντσάρεβιτς τον σταμάτησε

Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι ενδεκάδες του ΑΕΚ – Νόα

ΑΕΚ: Στρακόσα, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Σιμάνσκι, Λιούμπισιτς, Γκατσίνοβιτς, Ελίασον, Μάνταλος, Τσούμπερ

Νόα: Τσαντσάρεβιτς, Σίλβα, Μιλίκοβιτς, Σάντος, Τοράρινσον, Γκαμπός, Σανγκαρέ, Μανβελιάν, Φερέιρα, Πίνσον και Γκρεγκόριο

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Ο Παναθηναϊκός λυγίζει στα πέναλτι (13-12) από τον Άγιαξ και αποκλείεται», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.