Live ενημέρωση: Ήττα με ανατροπή για τον Ολυμπιακό

Η εξέλιξη των αγώνων Πανσερραϊκός - Άρης (20:00) και ΑΕΚ - Λαμία (21:30) για την 2η αγωνιστική.

Live ενημέρωση για την εξέλιξη των παιχνιδιών Πανσερραϊκός – Άρης (20:00) και ΑΕΚ – Λαμία (21:30) που διεξάγονται στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της  Super League.

Live ενημέρωση: ΑΕΚ – Λαμία 1-1, Φλαμένγκο – Ολυμπιακός 1-2

Λήξη αναμέτρησης και δυστυχώς ήττα με 2-1 για τον Ολυμπιακό απέναντι στη Φλαμένγκο. Άξιζαν κάτι καλύτερο οι «ερυθρόλευκοι».

90’+3 ΓΚΟΛ στο Φλαμένγκο 0 Ολυμπιακός: Ωραία αλλάζουν την μπάλα οι Βραζιλιάνοι και από κοντά ο Φελίπε Γκραμπιέλ γράφει το 2-1.

88′ Φλαμένγκο – Ολυμπιακός: Ο Μουζακίτης εκτελεί φάουλ, ο Πρεκατές παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα σταματάει στη συμβολή των δοκών!

73′ ΓΚΟΛ στο Φλαμένγκο – Ολυμπιακός: Ο Μπότης αποκρούει το πλασέ του Γουάλας, αλλά δεν διώχνει κανείς στη συνέχεια και ο Κάιο Γκαρσία ισοφαρίζει.

Λήξη αναμέτρησης, ΑΕΚ – Λαμία 1-1.

90’+6 ΑΕΚ – Λαμία: Ο Κοϊτά πιάνει απίστευτο σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

90’+2 ΑΕΚ – Λαμία: Ο Ελίασον κάνει το γύρισμα, η μπάλα χτυπάει στο πόδι του Γιαννούτσου και πηγαίνει στο δοκάρι.

87 ΓΚΟΛ στο ΑΕΚ – Λαμία: Ο Λαμέλα εκτελεί φάουλ, ο Μουκουντί παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

83′ ΑΕΚ – Λαμία: Σκοράρει ο Βλαχομήτρος όντας εμφανώς σε θέση οφσάιντ και το γκολ του ακυρώνεται.

55′ ΓΚΟΛ στο Φλαμένγκο – Ολυμπιακός: Μετά από προσπάθεια του Κωστούλα η μπάλα φτάνει στον Λιατσικούρα και εκείνος με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο Μαρακανά.

70′ ΑΕΚ – Λαμία: Ο Λαμέλα σουτάρει εντός περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Φλαμένγκο – Ολυμπιακός.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο ΑΕΚ – Λαμία.

21′ Φλαμένγκο – Ολυμπιακός Μεγάλη ευκαιρία! Βάζει τη κόντρα ο Πνευμονίδης στον τερματοφύλακα των Βραζιλιάνων και η μπάλα περνάει λίγο έξω.

Ημίχρονο στην Opap Arena

20′ Φλαμένγκο – Ολυμπιακός Μεγάλη ευκαιρία! Ο Παπακανέλλος κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο αντίπαλος τερματοφύλακας αποκρούει και από πολύ κοντά ο Μπακούλας αστοχεί.

39′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ρινγκ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, από τις κόντρες ο Μπίκοφ στρώνει για τον Φουρτάδο και εκείνος με τρομερό διαγώνιο σουτ σκοράρει.

Σέντρα στο Φλαμένγκο – Ολυμπιακός.

Πανσερραϊκός – Άρης 0-1 ΤΕΛΙΚΟ: Πρώτη νίκη ο Άρης στο πρωτάθλημα με το γκολ του Σιφουέντες στο 34′.

Πανσερραϊκός-Άρης: Γκολ ο Ντιαντί, οφσάιντ ο Μάγιο (video)

90′ – Πανσερραϊκός – Άρης 0-1: Παίζουμε τις καθυστερήσεις, έξι λεπτά έχει δείξει ο Τσιμεντερίδης.

75′: Πανσερραϊκός – Άρης- ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ: Ο Άρης σκοράρει και δεύτερη φορά με τον Ντιαντί ωστόσο το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

1′: Σέντρα στο ΑΕΚ – Λαμία στη Φιλαδέλφεια!

65΄: Χωρίς φάσεις και στον ρυθμό που το θέλει ο Άρης το ματς στο δεύτερο ημίχρονο μετά το πρώτο 20λεπτο.

Οι συνθέσεις στο ΑΕΚ – Λαμία

Η 11άδα της ΑΕΚ: Στρακόσα, Ρότα, Πήλιος, Βίντα, Μουκουντί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Λιούμπισιτς, Άμραμπατ, Κοϊτά, Γκαρσία

Στον πάγκο είναι οι Θεοχάρης, Κάλενς, Οντουμπάτζο, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Λαμέλα, Τσούμπερ, Περέιρα, Ελίασον.

Η 11άδα της Λαμίας: Κόστιτς, Σαραμαντάς, Αντράντε, Μέκιτς, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος, Μπίκοβ, Ρινγκ, Δοϊράνλης, Κορνέζος, Γιαννούτσος.

Στον πάγκο είναι οι Ράτον, Ντεντάκης, Σάντμπεργκ, Αθανασακόπουλος, Σιμόνι, Γυφτομήτρος, Μαργαρίτης, Τσιάκας, Τερεζίου.

Σέντρα στο Β’ μέρος στις Σέρρες χωρίς αλλαγές Πανσερραϊκός και Άρης

Πανσερραϊκός-Άρης: Διπλή απόκρουση του Γκουγκεσασβίλι και το… μπράβο του Γκαρθία (video)

Μετά τα 6 λεπτά καθυστερήσεων ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο με τον Άρη μπροστά στο σκορ από το 34′ χάρη στο εξαιρετικό γκολ του Σιφουέντες.

Πανσερραϊκός-Άρης 0-1: Υπέροχο γκολ του Σιφουέντες (video)

Πανσερραϊκός-Άρης: Κοντά στο γκολ με Μόντσου (video)

Οι παίκτες του Άρη πανηγυρίζουν μπροστά στον κόσμο τους λίγο μετά το γκολ του Σιφουέντες

Πανσερραϊκός-Άρης: Νέα ευκαιρία με Μπεντανκόρ (video)

Πανσερραϊκός-Άρης: Η ευκαιρία του Τόμας (video)

34′: ΓΚΟΛ 0-1: Ο Άρης που είχε ανεβάσει την απόδοσή του και πίεζε τα τελευταία λεπτά ανοίγει το σκορ με εξαιρετικό σουτ του Σιφουέντες από το ύψος της μεγάλης περιοχής!

Πανσερραϊκός-Άρης: Πήγε για το γκολ της σεζόν ο Μορόν! (video)

25′: Καλός ρυθμός και ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο 25λεπτο, χωρίς όμως πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι δύο ομάδες φτάνουν με αξιώσεις έξω από την αντίπαλη περιοχή, ωστόσο κάπου εκεί οι άμυνες εξουδετερώνουν την όποια απειλή. Ο Άρης μπήκε δυνατά και με τον Ντιαντί να δημιουργεί πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους από τα δεξιά είχαν δύο αξιόλογες στιγμές (2′ μακρινή λόμπα Μορόν, 7′ κακό τελείωμα Μανού Γκαρσία).

Από την πλευρά του ο Πανσερραϊκός είχε μια καλή ευκαιρία με τον Τόμας στο 8′ αλλά ο Κουέστα έδιωξε σε κόρνερ.

Οι οπαδοί του Άρη λίγη ώρα πριν μπουν μέσα στο γήπεδο του Πανσερραϊκού

Αρκετός κόσμος τις κερκίδες, ειδικά από πλευράς Άρη καθώς οι οπαδοί των κιτρινόμαυροι είναι τουλάχιστον 1.500 όσα δηλαδή και τα εισιτήρια που πήρε επίσημα η ΠΑΕ της Θεσσαλονίκης.

Live ενημέρωση:  1′: Άρχισε το παιχνίδι!

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκουγκεσασβίλι – Μπέργκστρεμ, Χαντάκιας, Δεληγιαννίδης, Πεταυράκης – Στάικος, Λιάσος, Σαλαζάρ, Ντέλετιτς – Τόμας, Μπετανκόρ.

Στον πάγκο οι: Κατσικάς, Καρασαλίδης, Καραμανώλης, Κουτσογουλας, Κάπτουμ, Περούτσι, Μασκανάκης, Φαρές, Γκίγκιτς.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Μάγιο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φρίντεκ – Μανού Γκαρθία, Σιφουέντες, Μόντσου, Ντιαντί, Μορόν, Σίστο.

Στον πάγκο: Σίντκλεφ, Φετφατζιδης, Σαβέριο. Ρόουζ Φαμπιάνο, Σαμόρα, Νταρίντα, Πάρντο, Μοντογια.

• Διαιτητής: Τσιμεντερίδης
  • Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Αρμακόλας
  • 4ος: Τσιάρας
  • VAR: Κουμπαράκης, Κόλλιας

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Ήττα με ανατροπή για τον Ολυμπιακό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.