Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 1-0 Τελικό

Live ενημέρωση για την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός (20:30) και Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός (21:00).

Live ενημέρωση: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός (20:30) και Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός (21:00) για τη 2η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 2-0 Τελικό & Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Τέλος στο ματς του ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός φτάνει στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα έστω και με τα… χίλια ζόρια, επικρατώντας του Λεβαδειακού  με 1-0.

90+6′: ΓΚΟΛ 1-0: Ο Σποράρ λυτρώνει τον Παναθηναϊκό ένα λεπτό μετά! Ο Μλάντένοβιτς σεντράρει, ο Τετέ παίρνει την κεφαλιά, ο Γκροφ διώχνει αδύναμα και ο Σπόραρ από κοντά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Στο 90+5′ ο Τετέ έστειλε τη μπάλα με εκτέλεση φάουλ.

Στο 90+1′ ο Παναθηναϊκός είχε τεράστια διπλή ευκαιρία, με τον Μαξίμοβιτς να σουτάρει, τον Γκροφ να διώχνει και τον Γερεμέγεφ ανενόχλητος να μην να σκοράρει!

Ο διαιτητής Τσετσίλας έδειξε 9 λεπτά καθυστερήσεις, οι οποίες κρίνονται υπερβολικές βάσει των καθυστερήσεων που είχαμε στο δεύτερο μέρος. Υπήρχε μεν το ακυρωθέν γκολ του Λεβαδειακού ωστόσο η διακοπή δεν ήταν μεγάλη.

Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αλόνσο έχει όλη κι όλη μία καλή φάση, αυτή του 46′, όταν ο Σένκεφελντ δεν κατάφερε να πλασάρει από κοντά σε φάουλ-σέντρα του Μπακασέτα.

Ακόμη 10 λεπτά στο ματς του ΟΑΚΑ για τα 90′, ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, φτάνει σχετικά εύκολα έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού ωστόσο εκεί δεν μπορεί να δημιουργήσει κλασικές ευκαιρίες για να απειλήσει. Από την άλλη η ομάδα της Βοιωτίας εκτός από καλοστημένη αμυντικά είναι κι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις

Στο ημίχρονο οι οπαδοί του Παναθηναϊκού σχολίασαν στο Twitter την κακή εικόνα της ομάδας τους με τον Λεβαδειακό.

Το γκολ του Λεβαδειακού που ακυρώθηκε λίγη ώρα πριν για ένα πολύ οριακό οφσάιντ

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ: Ολοκληρώνεται το παιχνίδι στην Τούμπα, ο δικέφαλος κάνει το 2Χ2 στις νίκες, με γκολ των Σάστρε στο 51′ και Τισουνταλι στο 79′.

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έκανε από κοντά την προβολή αλλά ο Τσάβες απέκρουσε

88′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καλή κίνηση από τον Τάισον, ο οποίος έκανε και το σουτ, με τον Τσάβες να μπλοκάρει

54′ Ο Λεβαδειακός πετυχαίνει γκολ, ακυρώνεται όμως ως οφσάιντ! Ο Όζμπολτ έφυγε εξαιρετικά, γύρισε ωραία στον Γιαννιώτα που νίκησε από κοντά τον Ντραγκόφσκι, με τον πρώτο ωστόσο να είναι εκτεθειμένος

79′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0! Εκπληκτική κάθετη του Ζίβκοβιτς, ο Τισουντάλι με ωραίο τελείωμα στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα και πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με τα «ασπρόμαυρα»

46′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Σένκεφελντ από εξαιρετική θέση δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα

Live ενημέρωση: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτική μπαλιά του Τσάλοφ στον Ντεσπόντοφ, ο Σβαμπ στην εξέλιξη της φάσης έκανε δυνατό σουτ με τον Τσάλες να μπλοκάρει

59′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ έκανε σουτ στην κίνηση, ο Τσάβες απέκρουσε δύσκολα

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ! Παραμένει το 0-0 στο Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

51′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Σέντρα του Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, ο Σάστρε πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ

46′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τσάβες

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο στην Τούμπα

23′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Οι «Πράσινοι» κυκλοφόρησαν ωραία τη μπάλα, με τον Τσέριν να μη μπορεί να νικήσει τον Γκροφ

43′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Σάστρε έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τσάβες έδιωξε με τα πόδια λίγο πριν ο Τσάλοφ κάνει την προβολή

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Γερεμέγεφ βγήκε απέναντι στον Γκροφ, όμως έστειλε άουτ τη μπάλα

1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γιαννιώτας έκανε το σουτ, με τον Ντραγκόφσκι να διώχνει δύσκολα και τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι

Σέντρα στο Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

32′ Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίας αυτή τη φορά, έκανε ωραία κίνηση έξω από την περιοχή, σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

31′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Μπουζούκης έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Κοτάρσκι, με τον Σίλβα να μη προλαβαίνει για εκατοστά να σπρώξει στα δίχτυα τη μπάλα

28′ Νέα καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκλεψε τη μπάλα, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι

Live ενημέρωση: Οι συνθέσεις στο Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός (Ντιέγκο Αλόνσο): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μαξ, Μαξίμοβιτς, Τσέριν, Μπακασέτας, Μαντσίνι, Πελίστρι, Γερεμέγεφ

Λεβαδειακός (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Πλέγας, Μπάλτσι, Παπαδόπουλος, Πεντρόζο, Γιαννιώτας, Κωστή, Κάσσος, Όζμπολτ.

19′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Δυνατό σουτ από τον Μουργκ έξω από την περιοχή, ο Τσάβες διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

1′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Πέρες έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κοτάρσκι έδιωξε με δυσκολία

Σέντρα στην Τούμπα

Οι ενδεκάδες στο ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Σοάρες, Σβαμπ, Καμαρά, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Τσάλοφ

Παναιτωλικός: Τσάβες, Λιάβας, Παντελάκης, Μλάντεν, Μαυρίας, Τορεχόν, Πέρες, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Ντίας, Λομόνακο

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 1-0 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.