Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός «κόλλησαν» στο 0-0, νίκη με 3-2 για τον ΟΦΗ κόντρα στον Άρη

Η εξέλιξη των αναμετρήσεων Ολυμπιακός - Παναιτωλικός, ΟΦΗ - Άρης και ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός για την 4η αγωνιστική.

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις Ολυμπιακός – Παναιτωλικός (18:30), ΟΦΗ – Άρης (20:30) και ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (20:30) για την 4η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση στο ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-0 & ΟΦΗ – Άρης 3-2 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΕΛΟΣ! ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-0 και ΟΦΗ – Άρης 3-2

90+2′ Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ στην κίνηση ο Ιωαννίδης, ο Κοτάρσκι κάνει φοβερή απόκρουση

88′ ΓΚΟΛ για τον Άρη και 3-2! Νέο πέναλτι για τον Άρη που κερδίσει ο Μορόν, εκτελεί ξανά ο ίδιος και μειώνει σε 3-2

82′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 3-1! Τρομερό γκολ από τον Σαλσέδο που με σουτ πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τους Κρητικούς

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μόντσου εκτέλεσε το φάουλ, ο Φαμπιάνο από πλεονεκτική θέση σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους αλλά η κεφαλιά του δεν βρήκε στόχο!

68′ ΓΚΟΛ για τον Άρη και 2-1! Ο Χατζηθεοδωρίδης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, ο Μορόν εκτέλεσε το πέναλτι και μείωσε

69′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ αυτή τη φορά! Ο Σβαμπ έξω από την περιοχή σουτάρει, ο Ντραγκόφσκι κάνει τρομερή απόκρουση

68′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Τετέ από κοντά κάνει το σουτ, ο Κοτάρσκι σώζει τον ΠΑΟΚ

57′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 2-0! Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ, ο Λαμπρόπουλος με δυνατή κεφαλιά κάνει το 2-0 για τους Κρητικούς

51′ Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μορόν από καλή θέση με κεφαλιά δεν μπορεί να βρει στόχο

50′ Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μορόν έκανε διαγώνιο σουτ, ο Χατζηγεώργος αποκρούει στη γωνία του

47′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Τετέ έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κοτάρσκι μπλόκαρε

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο και στ δύο ματς

Ημίχρονο σε Τούμπα και Ηράκλειο

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Άστοχος από κοντά ο Πελίστρι

45′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης έκανε απίστευτη ενέργεια περνώντας όποιον έβρισκε μπροστά του, έστρωσε στον Πελίστρι ο οποίος από καλή θέση έστειλε ψηλά άουτ τη μπάλα

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νους συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Φούντα, βγήκε τετ α τετ όμως ο Κουέστα έκανε σωτήρια απόκρουση

24′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπάμπα εντελώς ανενόχλητος γύρισε στον Κωνσταντέλια που δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε στέλνοντας άουτ τη μπάλα από καλή θέση

21′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 1-0! Ο Νους ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Μοντόγια, ο Γιουνγκ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

18′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Τετέ έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, ο Κοτάρσκι μπλόκαρε εύκολα

16′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ και κέρδισε το κόρνερ

14′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική κίνηση του Τσάλοφ, έκανε και το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Ντραγκόφσκι να μπλοκάρει

Μεγάλες φάσεις ο ΟΦΗ στο 8΄ με Φούντα (σουτ, μπλόκαρε ο Κουέστα) και στο 11′ (κοντινή προβολή Γιουνγκ) λίγο αουτ!

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Σπουδαία απόκρουση του Ντραγκόφσκι (video)

10′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έδωσε εξαιρετικά στον Μπάμπα, αυτός έκανε τη σέντρα με τον Σβαμπ να κάνει το σουτ στην κίνηση και τον Ντραγκόφσκι να κάνει τρομερή απόκρουση

6′ Δοκάρι για τον Άρη! Ο Σίστο έκανε ένα σουτ, η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι

Σέντρα σε Τούμπα και Ηράκλειο

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 0-0 ΤΕΛΙΚΟ. Αποδοκιμασίες των οπαδών των Πειραιωτών προς την ομάδα τους για την πρώτη γκέλα στο πρωτάθλημα.

Συμπληρώθηκαν τα οκτώ λεπτά καθυστερήσεων ωστόσο ο διαιτητής κρατάει και λίγο ακόμη γιατί είχαμε τραυματισμό ενός παίκτη του Παναιτωλικού στο ξεκίνημα.

Στο 90+6′ παραμένει το 0-0 στο Καραϊσκάκη. Δύο λεπτά ακόμη. Ο Ολυμπιακός βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση, αλλά όπως είπαμε τα τελειώματά του είναι άστοχα ή μπλοκάρει ο τερματοφύλακας Τσάβες.

90+2′: Κεφαλιά του Ελ Κααμπί μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις οι οποίες μετράνε ήδη.

86′: Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους: Ο Γουίλιαν περνάει στον Ολιβέιρα που σουτάρει πάνω στα σώματα, η μπάλα του στρώνεται, αυτός σουτάρει εκ νέου, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

82: Άγρια ομορφιά έχει αποκτήσει το ματς καθώς μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Ολυμπιακός βγαίνει μαζικά μπροστά και παίρνει ρίσκα, την ώρα που ο Παναιτωλικός αμύνεται καλά και όποτε μπορεί βγαίνει με αξιώσεις στην κόντρα.

75′ Τρεις αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Λαχούντ, Μαϊντέβατς και Στάγιτς. Εκτός οι Μαυρίας, Λομόνακο και Μπουζούκης.

73′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ροντινέι βρίσκεται σε θέση κεντρικού, κάνει την προσποίηση και εν συνεχεία σουτάρει με το, αλλά ο Τσάβες αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

70′ 0-0: Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ από την ομάδα του Αγρινιού. Ναι μεν πιέζει κατά διαστήματα στο Β’ μέρος ωστόσο οι τελικές του προσπάθειες δεν είναι αυτές που πρέπει για να σκοράρει. Δημιουργεί τις προϋποθέσεις αλλά στην εκτέλεση έχει «θέμα».

62′: Τέσσερις αλλαγές ο Ολυμπιακός με Παναιτωλικό:  Κάρμο, Γιάρεμτσουκ και ντεμπούτο για Ολιβέιρα και Γουίλιαν! Έξω Πιρόλα, Στάμενιτς, Βέλντε και Τσικίνιο εκτός.

Οι συνθέσεις στο ΟΦΗ – Άρης

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Xριστογεώργος, Γκονθάλεθ, Μπρεσσάν, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Μπαΐνοβιτς, Αποστολάκης, Φούντας, Γιουνγκ, Σενγκέλια, Νους.

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Αμπαντα, Θεοδοσουλάκης, Μπάκιτς, Κουτεντάκης, Καραχάλιος, Σαλσίδο, Ριέρα.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φρίντεκ, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Νταρίντα, Σιφουέντες, Μανού Γκαρθία, Σίστο, Ντιαντί, Μορόν.

Στον πάγκο: Σίντκλεφ, Πάρντο, Ρόουζ, Βέλεθ, Ζουλ, Φετφατζίδης, Σαμόρα, Σαβέριο.

Οι συνθέσεις στο ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, ότο, Κετζιόρα, Μιχαήλιδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Ζίβκοβιτς Τσάλοφ.

Στον πάγκο: Τσιφτσής, Σάστρε, Κόλεϊ, Μπακαγιόκο, Καμαρά, Μουργκ, Σορετίρε, Ντεσπόντοφ, Σαματα.

Παναθηναϊκός: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Τετέ, Μπακασέτας, Ινγκασον, Μαξίμοβιτς, Γεντβάι, Μιλαντένοβιτς Πελίστρι, Αράο.

Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Μαξ, Σένκεφελντ, Ουνάι, Τσέριν, Μαντσινι, Γερεμέγεγ, Τζούρισιτς, Μπάλντοκ.

Διαιτητής: Βίντσιτς
Βοηθοί: Κόβατσιτς, Κλάντσνιξ
VAR: Φαν Μπόνκελ, Κουμπαράκης
Τέταρτος: Τσακαλίδης

55′: Παραμένει το 0-0 μετά από 10 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.

46′: Σέντρα στο Β μέρος χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

Live ενημέρωση: Ημίχρονο στο Καραϊσκάκη, χωρίς γκολ Ολυμπιακός και Παναιτωλικός. Καλός ο ρυθμός σε όλο σχεδόν το 45λεπτο, με τον καλοστημένο Παναιτωλικό να κλέβει ως τώρα τις εντυπώσεις. Δεν έχει επιτρέψει στον Ολυμπιακό να τον απειλήσει ιδιαίτερα, ενώ ο ίδιος όποτε μπορεί βγαίνει μπροστά με αξιώσεις.

40′: Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, με τον Μαυρία να πιάνει δυνατό σουτ από πολύ πλάγια δεξιά μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

23′: Νέα αξιόλογη στιγμή για τους Πειραιώτες. Ο Έσε παίρνει τη μπάλα και σουτάρει αμέσως δυνατά, αλλά ο Τσάβες μπλοκάρει.

20′: Φάση για τον Ολυμπιακό: Ο Μαρτίνς παίρνει την μπάλα από τα δεξιά, την πασάρει δίπλα του στον Τσικίνιο, αυτός πάτησε για τον Έσε που σούταρε συρτά. Ο Ελ Κααμπί θα μπορούσε να μπει στην πορεία της μπάλας, δεν το έκανε και εκείνη κύλησε άουτ άουτ.

15′: Μετά από το πρώτο 15λεπτο δεν έχουμε κάτι αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες. Ναι μεν ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζει ψηλά αλλά δεν γίνεται απειλητικός. Στο 11΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα σουτ του Μαυρία που έφυγε άουτ.

Live ενημέρωση: 1′: Σέντρα στο ματς!

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Πιρόλα, Ορτέγκα, Στάμενιτς, Έσε, Μαρτίνς, Τσικίνιο, Βέλντε, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μπιανκόν, Γουίλιαν, Γκαρθία Κοστίνια, Κάρμο, Ολιβέιρα, Γιάρεμτσουκ, Αποστολόπουλος.

Παναιτωλικός: Τσάβες, Σιελης, Μλάντεν, Λιάβας, Μαυρίας, Σίλβα, Πέρες, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Ντιάζ, Λομονακο.

Στον πάγκο: Στεργιάκης, Στάγιτς, Νικολάου, Κοντούρης, Μαϊντεβατς, Λαχουντ, Λουίς, Ροα, Γαλιάτσος.

• Διαιτητής: Βεργέτης
  • Βοηθοί: Παπαδάκης, Αρμακόλας
  • VAR: Παπαδόπουλος, Αντωνίου
  • Τέταρτος: Πολυχρόνης

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός «κόλλησαν» στο 0-0, νίκη με 3-2 για τον ΟΦΗ κόντρα στον Άρη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.