ΒΟΛΕΪ
Καραπαπάς: «Την ιστορία, τη γράφουν οι νικητές»
Ο Διευθυντής Επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς, με ένα ιδιαίτερο μήνυμα αναφέρθηκε σε ένα ακόμα «ερυθρόλευκο» επίτευγμα.![Καραπαπάς: «Την ιστορία, τη γράφουν οι νικητές»](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/03/kostas-karapapas.jpg)
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν για το ιστορικό κατόρθωμα του συλλόγου, καθώς δύο τμήματα, οι Άνδρες και οι Γυναίκες στο βόλεϊ, προκρίθηκαν στους διπλούς τελικούς του Challenge Cup. Ο Κώστας Καραπαπάς αφιέρωσε το ευτυχές γεγονός σε όλους όσοι πολεμούν τον Ολυμπιακό.
Συγκεκριμένα, ο Διευθυντής Επικοινωνίας της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ έγραψε στο Facebook: «Σε όλους τους κομπλεξικούς και στερημένους αυτού του τόπου, σε εχθρούς και γιουσουφάκια, σε πολιτικούς καρνάβαλους και σε πιόνια της καθημερινότητας… ΕΤΣΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΤΡΙΣΕΝΔΟΞΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Ποιά άλλη ελληνική ομάδα μπορεί να ονειρεύεται ότι θα ζήσει για να δει δύο ομάδες της να προκρίνονται την ίδια ημέρα σε ευρωπαϊκό τελικό; Θέλετε, δε θέλετε, ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΤΗ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ…».