Και επίσημα τέλος ο Κατσικάρης (pic)
Ανακοινώθηκε η αποχώρησή του από την Τενερίφη![Και επίσημα τέλος ο Κατσικάρης (pic)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/Katsikaris-1.jpg)
Και τυπικά ο Φώτης Κατσικάρης αποτελεί παρελθόν από την Τενερίφη. Η ομάδα από τα Κανάρια νησιά ανακοίνωσε την αποχώρηση του Έλληνα προπονητή από την ομάδα, κάτι που είχε γίνει γνωστό εδώ και αρκετές ημέρες πως θα συμβεί.
Ο Κατσικάρης θέλει να δοκιμάσει την τύχη του στο ΝΒΑ σαν βοηθός προπονητή και ήδη έχουν ακουστεί τα ονόματα των Ιντιάνα Πέισερς και Μπρούκλιν Νετς, πως μπορεί να είναι ο πιθανός προορισμός του.
«Του ευχόμαστε καλή τύχη στο μέλλον και στις επόμενες επαγγελματικές του υποχρεώσεις», ανέφερε στο tweet που έκανε η ομάδα της Τενερίφης, ανακοινώνοντας το «αντίο» του Κατσικάρη.
[OFICIAL] El CB Canarias y Fotis Katsikaris no seguirán juntos la próxima temporada ➡️ https://t.co/YptGJOpYrI
🏀 El club canarista agrade su labor en la Isla y le desea la mejor de las suertes en su futuro personal y en sus próximos retos profesionales pic.twitter.com/1GyprfQaXV
— Lenovo Tenerife (@CB1939Canarias) June 11, 2018