ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ BC
Θανάσης Αντεντοκούμπο: «Πολύ χαρούμενος που το πήραμε τη μέρα του πατέρα»
Τη δική του αφιέρωση έκανε ο 25χρονος μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος![Θανάσης Αντεντοκούμπο: «Πολύ χαρούμενος που το πήραμε τη μέρα του πατέρα»](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/Thanasis-1-scaled.jpg)
Πρωταθλητής για 37η φορά στην ιστορία του στέφθηκε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος το βράδυ της Κυριακής (17/6) κέρδισε στον πέμπτο τελικό τον Ολυμπιακό με 84-70. Για τον Θανάση Αντετοκούνμπο αυτός ήταν ο πρώτος τίτλος με τα «πράσινα».
Εμφανώς συγκινημένος δήλωσε στη κάμερα της Cosmote TV: « Είμαι πολύ χαρούμενος που πήραμε σήμερα το πρωτάθλημα . Είμαι πολύ χαρούμενος που το πήραμε τη μέρα του πατέρα. Μου είχε πει ο πατέρας μου ότι ήθελε να με δει πρωταθλητή».
Ο Θανάσης Γιαννακόπουλος αφιέρωσε την κούπα στον Παύλο (pics-vid)