ΑΕΚ
Αλλαγή στα φιλικά της ΑΕΚ στην Πολωνία
Οι αντίπαλοι της "Ενωσης" κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας στο Κίελτσε![Αλλαγή στα φιλικά της ΑΕΚ στην Πολωνία](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/04/AEK-Bakasetas.jpg)
Το πρόγραμμα της ΑΕΚ αναφορικά με τα φιλικά που θα παίξει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας σχεδόν οριστικοποιήθηκε.
Στο πρώτο φιλικό της “Ενωσης”, που θα διεξαχθεί στις 7 Ιουλίου, υπήρξε μια αλλαγή ως προς τον αντίπαλο. Αντί της ρουμανικής Βιτορούλ, η πρωταθλήτρια Ελλάδος θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια της δεύτερης κατηγορίας της Πολωνίας, Μιέντζ Λέγκνιτσα, στις έξι το απόγευμα τοπική στο γήπεδο που θα γίνονται οι προπονήσεις της ομάδας στο Κίελτσε.
Ο τόπος διεξαγωγής του δεύτερου με ώρα έναρξης στις 4 το απόγευμα, κόντρα στην κυπελλούχο Κύπρου, ΑΕΚ Λάρνακας στις 13/7 ακόμα δεν έχει γνωστοποιηθεί. Πάντως, σύμφωνα με πληροφορίες αυτή θα γίνει κάπου κοντά στο Κίελτσε.
Σύσκεψη στα γραφεία της ΑΕΚ ενόψει προετοιμασίας