ΑΡΗΣ
Στρώθηκε το… χαλί στο Κλεάνθης Βικελίδης (vid)
Άλλαξε όψη ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου Χαριλάου μετά την ολοκλήρωση των απαιτούμενων ενεργειών και την τοποθέτηση χλοοτάπητα![Στρώθηκε το… χαλί στο Κλεάνθης Βικελίδης (vid)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/04/ARIS1-scaled.jpg)
Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες τοποθέτησης του νέου χορτοτάπητα στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και το γήπεδο άλλαξε μορφή.
Μέσα σε ένα 24ωρο, ξηλώθηκε το παλιό χορτάρι και τοποθετήθηκε ο νέος αγωνιστικός χώρος τελευταίας τεχνολογίας, προκειμένου να φιλοξενήσει στις 25 Ιουλίου το παιχνίδι με την ΑΕΚ.
Το κόστος του έργου φτάνει -σύμφωνα με επίσημα χείλη- τα 250.000 ευρώ, ενώ όταν θα ολοκληρωθεί και η τοποθέτηση του υβριδικού μέρους, τον φθινόπωρο, το κόστος αναμένεται να φτάσει συνολικά τα 500.000 ευρώ.