ΜΠΑΣΚΕΤ

Αποθέωση σε Κάνααν ο κόσμος του Ολυμπιακού

O Κάνααν ήταν κλειδί για τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού στο ΣΕΦ και το Twitter αποθέωσε τον Αμερικανό γκαρντ.

Ο Αϊζάια Κάνααν ήταν καταλυτικός στο 2-0 του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού στους τελικούς της Basket League και το Twitter τον αποθέωσε.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 3 λεπτά

Ο Αϊζάια Κάνααν ήταν καταλυτικός στο 2-0 που έκανε ο Ολυμπιακός επί του Παναθηναϊκού (92-86), στους τελικούς της Basket League και το Twitter τον αποθέωσε.

Ο Αμερικανός γκαρντ έμεινα στα «ρηχά» στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο «πήρε το όπλο» του και με μεγάλα σουτ έδωσε διψήφιο προβάδισμα στην ομάδα. Καθοριστικός και στα τελευταία λεπτά όπου και πάλι με μεγάλα τρίποντα «έσβησε» την αντεπίθεση που προσπάθησε να κάνει ο Παναθηναϊκός.

Εν τέλει ο Κάνααν τελείωσε το ματς με 16 πόντους και συγκεκριμένα με 1/1 βολή, 3/5 δίποντα και 3/6 τρίποντα σε 26 λεπτά συμμετοχής, έχοντας μάλιστα μόλις 1 λάθος.

Να σημειώσουμε οτι οι οπαδοί του Ολυμπιακού τον αποθέωσαν και για το trash talking που είχε με τον Κώστα Σλούκα, αλλά και για το οτι οδήγησε τον Εργκίν Αταμάν στο να αποβληθεί με δύο τεχνικές ποινές.