ΑΡΗΣ BC

Φιλική ήττα για Άρη, πλήγμα με Αθηναίου

Ο διεθνής άσος τραυματίστηκε στο πρώτο λεπτό του αγώνα

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η ήττα στο φιλικό ματς του Άρη με την Μέγκα Μπέμαξ (71-68) ήταν το λιγότερο που απασχολούσε τον Βαγγέλη Αγγέλου μετά το τέλος του αγώνα. Ο προπονητής του Άρη είδε τον Γιάννη Αθηναίου να τραυματίζεται στο πρώτο λεπτό του αγώνα και αποχώρησε από το παιχνίδι. Δεν έχει ξεκαθαριστεί πόσο σοβαρός είναι ο τραυματισμός του, όμως θα ξεκινήσει άμεσα θεραπείες, προκειμένου να προλάβει το ματς πρωταθλήματος με τη Κύμη (11/4).

Όσον αφορά το ματς, ο Άρης είχε αιχμή του δόρατος τους Μποχωρίδη και Προύιτ, όμως στην τελευταία περίοδο έμειναν στους έξι πόντους με αποτέλεσμα να χάσουν το ματς.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 35-40, 62-52, 68-71

ΑΡΗΣ (Αγγέλου): Μάρας 2, Μποχωρίδης 17(5), Φλιώνης 8(1), Τσαϊρέλης 2, Πουλιανίτης 5(1), Χρηστίδης 3, Μούρτος 5, Αθηναίου, Προύιτ 15(3), Ντουβιέ 11(1).

MEGA BEMAX (Μιλόγεβιτς): Μούσιτς 2, Μιαριάνοβιτς 6(1), Νεντελίκοβιτς, Τσάραπιτς 5(1), Μπιτάντζε 10, Λάζιτς 13(3), Κοπρίβιτσα, Σαμαρτζίσκι 11, Μίσκοβιτς 18(3), Τσερόβινα 2, Καπετάνοβιτς 4.