Άρης- ΑΕΚ 59-66: Φιλική νίκη με κορυφαίο τον Ρογκαβόπουλο

Ο Άρης και η ΑΕΚ έδωσαν φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, με την «Ένωση» να επικρατεί με 66-59. Κορυφαίος παίκτης για την ΑΕΚ ήταν ο Νίκος Ρογκαβόπουλος ο οποίος σημείωσε 15 πόντους. Ο Άρης φιλοξένησε την ΑΕΚ στο “Nick Galis Hall” και στο φιλικό παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών. Ο αγώνας ήταν μια καλή ευκαιρία και...

Άρης- ΑΕΚ
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Άρης και η ΑΕΚ έδωσαν φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, με την «Ένωση» να επικρατεί με 66-59. Κορυφαίος παίκτης για την ΑΕΚ ήταν ο Νίκος Ρογκαβόπουλος ο οποίος σημείωσε 15 πόντους.

Ο Άρης φιλοξένησε την ΑΕΚ στο “Nick Galis Hall” και στο φιλικό παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών. Ο αγώνας ήταν μια καλή ευκαιρία και για τις δύο ομάδες να… ξεμουδιάσουν και να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο, αλλά οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το τρίτο δεκάλεπτο έχοντας το προβάδισμα. Η «Ένωση» πήρε και πάλι τον έλεγχο και πήρα τη φιλική νίκη.

Ο Σάββας Καμπερίδης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που έχει στη διάθεσή του και είδε να εφαρμόζονται πράγματα, τα οποία δουλεύονται στις προπονήσεις.

Τα δεκάλεπτα: 14-18, 25-36, 42-47, 59-66

ΑΕΚ: Μορέιρα 8, Λάνγκφορντ 12, Χρυσικόπουλος 2, Ζήσης 4, Γκίκας 8, Μωραϊτης 6, Ρογκαβόπουλος 15, Σλότερ 7, Μαυροειδής 4.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης με την ΑΕΚ, ο προπονητής της ομάδας μας, Σάββας Καμπερίδης, μιλώντας στο www.arisbc.gr επεσήμανε:

“Παρότι ο βαθμός ετοιμότητας της ομάδας είναι χαμηλός, στα στοιχεία που εστιάσαμε, δηλαδή στην ενέργεια, στην άμυνα και στην ομαδικότητα, νομίζω ότι η ομάδα πήρε αρκετά καλό βαθμό. Περιμένουμε να ενσωματωθούν και οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας, ώστε να μπορέσουμε να αφομοιώσουμε τον τρόπο παιχνιδιού και να έχουμε καλύτερο κριτήριο για το που βρισκόμαστε”.