Γιατράς: «Μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο»

Ο Προμηθέας Πάτρας έφυγε θριαμβευτής από την έδρα του ΠΑΟΚ (νίκησε στην παράταση 90-86) και ο Μάκης Γιατράς μίλησε για τη νίκη της ομάδας του.  Αρχικά ο Γιατράς είπε: «Συγχαρητήρια στην ομάδα μου, ήταν μια μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο. Δεν μας ξεγελάν τα προβλήματα του ΠΑΟΚ, ξέρουμε ότι είναι σπουδαία ομάδα. Στο...

Ο Προμηθέας Πάτρας έφυγε θριαμβευτής από την έδρα του ΠΑΟΚ (νίκησε στην παράταση 90-86) και ο Μάκης Γιατράς μίλησε για τη νίκη της ομάδας του.

Αρχικά ο Γιατράς είπε: «Συγχαρητήρια στην ομάδα μου, ήταν μια μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο. Δεν μας ξεγελάν τα προβλήματα του ΠΑΟΚ, ξέρουμε ότι είναι σπουδαία ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαμε, δεχτήκαμε πολλούς πόντους, χάσαμε ριμπάουντ. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο συγκεντρωμένοι και έγινε ένα τρομερό παιχνίδι. Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ, να βρει τον δρόμο του γιατί είναι μεγάλη ομάδα».

Για την καλή άμυνα του Λίποβι πάνω στον Σμιθ: «Ήταν και η κούραση του Σμιθ αλλά η άμυνα πάνω του ήταν από τα σημεία που έκρινε το παιχνίδι”.

Από την πλευρά του ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Κώστας Χαραλαμπίδης, τόνισε: «Καταρχάς να συγχαρώ τον Προμηθέα. Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι θα ήταν και δίκαιο και άδικο και για τις δύο ομάδες να χάσουν. Προσπαθήσαμε στο πρώτο ημίχρονο μέσα από την άμυνα να είμαστε μπροστά και τα καταφέραμε μέχρι ένα σημείο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν δύσκολο αλλά επιστρέψαμε γρήγορα στο παιχνίδι. Παρόλα αυτά είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε, αλλά χρειάζεται και λίγη τύχη. Έχουμε έναν γύρο μπροστά μας πρέπει να αντιστρέψουμε την κατάσταση και κυρίως την ψυχολογία των παιδιών που προσπάθησαν πολύ και έχουν απογοητευτεί.

Πιστεύω ότι θα επιστρέψουμε έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά. Ευχαριστούμε τον κόσμο, είναι πολύ σημαντική η παρουσία και η στήριξη του και τους θέλουμε δίπλα μας μέχρι το τέλος».

Για τον Λιούις και την  εικόνα του τόνισε: « Έχουμε ένα συγκεκριμένο ροστερ με συγκεκριμένα παιδιά και χαρακτηριστικά. Προσπαθούμε να εκμεταλλευόμαστε τα καλά όλων και να κρύβουμε τις αδυναμίες τους.

Δεν θέλω να επικεντρωθώ σε ένα άτομο για το πρώτο πεντάλεπτο της τρίτης περιόδου, θεωρώ ότι γενικά δεν είχαμε σωστή λειτουργία σαν ομάδα».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιατράς: «Μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.