Περιστέρι- ΑΕΚ 73-67: Πολύ δυνατό τεστ

Το Περιστέρι σε ένα δυνατό φιλικό προετοιμασίας με την ΑΕΚ με έντονο το άρωμα… Basket League επικράτησε εντός έδρας με 73-67.  Το Περιστέρι με ηγέτες τους Μαυροκεφαλίδη, Γκρέι (έβαλαν από 18π.) πάτησε το γκάζι στην 4η περίοδο και έτσι επιβλήθηκε με 73-67 εντός έδρας της ΑΕΚ σε φιλικό παιχνίδι. Η ΑΕΚ, που είχε ως πρώτο...

Περιστέρι- ΑΕΚ
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Το Περιστέρι σε ένα δυνατό φιλικό προετοιμασίας με την ΑΕΚ με έντονο το άρωμα… Basket League επικράτησε εντός έδρας με 73-67.

Το Περιστέρι με ηγέτες τους Μαυροκεφαλίδη, Γκρέι (έβαλαν από 18π.) πάτησε το γκάζι στην 4η περίοδο και έτσι επιβλήθηκε με 73-67 εντός έδρας της ΑΕΚ σε φιλικό παιχνίδι.

Η ΑΕΚ, που είχε ως πρώτο βιολί τον Λάνγκφορντ (24π.), έπαιξε υπό το βλέμμα του Μάκη Αγγελόπουλου, ο οποίος πήγε στο «Ανδρέας Παπανδρέου» και παρακολούθησε το ματς.

Στο ματς έγινε μάχη στο πρώτο μέρος. Στο τρίτο δεκάλεπτο η «Ενωση» έδειξε να έχει το άνω χέρι. Στο 4ο δεκάλεπτο όμως, οι «κιτρινόμαυροι» έμειναν από βενζίνη, το Περιστέρι αντίθετα έτρεχε με χίλια, έκανε ένα επιμέρους σκορ 18-5 και πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 41-41, 55-62, 73-67.

Περιστέρι (Παπανικολόπουλος): Άρλετζ 3, Γκάντι 4, Σκορδίλης 4, Πέτεγουει 11 (2), Βησσαρίου, Παπαδημητρίου, Μαυροκεφαλίδης 18 (1), Σαλούστρος 4, Τόλα, Αθηναίου 3 (1), Καράμπελας, Βασιλόπουλος, Τζόουνς 8, Γκρέι 18 (4).

AEK (Παπαθεοδώρου): Μορέιρα 6, Ράις 6, Λάνγκφορντ 24 (2), Ματσιούλις 9 (2), Γιάνκοβιτς 2, Χρυσικόπουλος 9 (1), Ζήσης 1, Γόντικας 4, Γκίκας, Μωραϊτης, Μαυροειδής, Ρογκαβόπουλος 6 (1).