Περιστέρι – Λαύριο 87-78 : «7 στα 7» και..συνεχίζει!

Το Περιστέρι συνέχισε την εκπληκτική πορεία του στη Basket League, επικρατώντας με 87-78 του Λαυρίου και μετρά πλέον 7 στα 7 !

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά και βρέθηκαν μπροστά με 23-29 στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη βελτίωσε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας τη διαφορά, η οποία έκλεισε στους 3 (40-43) στο ημίχρονο.

Μετά τη διακοπή, οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ, με το τρίτο δεκάλεπτο να βρίσκει τους Περιστεριώτες μπροστά μετά από πολύ ώρα στο παιχνίδι (61-59).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι έγειρε προς την μεριά των γηπεδούχων, οι οποίοι έφτασαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο, φτάνοντας στο τελικό 87-78.

Τα Δεκάλεπτα: 23-29, 40-43, 61-59, 87-78

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 11 (1), Χάροου 15 (6 ασίστ), Γκρέι 15 (5 ασίστ), Σίρκο 11 (3/6 τρίποντα), Ντάνιελ 12 (5 ριμπάουντ), Μουράτος 2, Σκορδίλης, Κλαρκ 8, Αγραβάνης 3 (1), Μπέντιλ 10 (6 ριμπάουντ).

ΛΑΥΡΙΟ  (Σερέλης): Λούντζης 4, Μιλόσεβιτς 14 (10 ριμπάουντ), Κακλαμανάκης 10 (7 ριμπάουντ), Τζόουνς 6, Λαμπ 20 (1), Μαστρογιαννόπουλος, Περράκης, Νίξον 16 (1), Κουζέλογλου 3, Μέλσον 5 (1), Οντιάσε.

Πανιώνιος: Επιστρέφει στον πάγκο ο Νίκος Οικονόμου