ΜΠΑΣΚΕΤ

Εφές-Ολυμπιακός: Δύσκολο τρίποντο ο Λάρκιν, απάντησε από το… σπίτι του ο Λαρεντζάκης! (vids)

Εντυπωσιακό τρίποντο από τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Εφές-Ολυμπιακός για τη Euroleague.

Εντυπωσιακό τρίποντο πέτυχε ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Εφές-Ολυμπιακός για τη Euroleague.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Εφές-Ολυμπιακός: Τρίποντο στο τρίποντο για τις δύο ομάδες στο Σινάν Ερντέμ της Κωνσταντινούπολης για την 30η αγωνιστική της Euroleague. Πρώτα ο Σέιν Λάρκιν με βηματάκι στο πλάι, απάντησε από το… σπίτι του ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης.

Πιο συγκεκριμένα με το σκορ στο 35-27 (2η περίοδος) υπέρ των Τούρκων και τον χρόνο της ερυθρόλευκης επίθεσης να τελειώνει, ο Λαρεντζάκης… εξαπέλυσε ρουκέτα λίγο κάτω από τη σέντρα για να «παγώσει» τους γηπεδούχους.

Οι διαιτητές τσέκαραν το ριπλέι, διαπίστωσαν οτι το μεγάλο σουτ του Έλληνα γκαρντ μετρούσε κανονικά κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο 35-30.

Δείτε τη φάση από τη Εφές-Ολυμπιακός και τα σουτ που πέτυχαν Λάρκιν και Λαρεντζάκης