ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Τρίτη σερί ήττα για την Εθνική Νέων Γυναικών (vid)

Πάλεψε για την ανατροπή κόντρα στο Ισραήλ η Εθνική Νέων Γυναικών, όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την τρίτη ήττα της (71-67) σε ισάριθμους αγώνες στο Πανευρωπαϊκό Β’ Κατηγορίας. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τις Ελληνίδες, που είδαν την ομάδα τις αντιπάλους τους να φτάνουν στο +16 (41-25). Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της...

Συντάκτης: Νότα Μουστάκα Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Πάλεψε για την ανατροπή κόντρα στο Ισραήλ η Εθνική Νέων Γυναικών, όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την τρίτη ήττα της (71-67) σε ισάριθμους αγώνες στο Πανευρωπαϊκό Β’ Κατηγορίας.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τις Ελληνίδες, που είδαν την ομάδα τις αντιπάλους τους να φτάνουν στο +16 (41-25). Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της Καφαντάρη παρέμεινε στα ίδια επίπεδα, όμως στην τελευταία περίοδο ανέβασε στροφές. Οι Ελληνίδες «ροκάνισαν» τη διαφορά, η οποία έφτασε στο σουτ, όμως ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 14-10, 41-25, 59-42, 71-67

ΙΣΡΑΗΛ (Ράμπι): Ορμπαχ 2, Πελκ 10(1), Ρότμπεργκ 18(3), Βατούρι 4, Γιζτσάκι 5, Ντέιβιντ 3, Γκόλντιν 3(1), Χάνταντ 6(1), Ρόσενμπλουμ 10, Σααρ 10(2).

ΕΛΛΑΔΑ (Καφαντάρη): Γεροστεργίου 11, Καρλαφτη 12(1), Κατσαμούρη 2, Σαπαλίδου, Τσινέκε Ε. 16(1), Δανδουλάκη, Καρακούλια 2, Στούπα, Τσινέκε Κ. 11(2), Τζιότζιου, Βιντσιλαίου 13.