EUROLEAGUE

Αρμάνι- Βαλένθια 95-80: Με ρεκόρ καριέρας του Ντατόμε

Τι κι αν η Αρμάνι αποκλείστηκε για μέρες στη Μάδριτη λόγω του χιονιά, φάνηκε πως δεν την επηρέασε και είχε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στην Βαλένθια, την οποία κέρδισε με 95-80. Σούπερ Ντατόμε οδήγησε τους Ιταλούς  Η Αρμάνι με τρομερό δεύτερο δεκάλεπτο σε άμυνα και επίθεση (δέχθηκε 16 και σκόραρε 33 πόντους) δεν έδωσε πολλά...

Αρμάνι- Ντατόμε
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Τι κι αν η Αρμάνι αποκλείστηκε για μέρες στη Μάδριτη λόγω του χιονιά, φάνηκε πως δεν την επηρέασε και είχε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στην Βαλένθια, την οποία κέρδισε με 95-80. Σούπερ Ντατόμε οδήγησε τους Ιταλούς

Η Αρμάνι με τρομερό δεύτερο δεκάλεπτο σε άμυνα και επίθεση (δέχθηκε 16 και σκόραρε 33 πόντους) δεν έδωσε πολλά περιθώρια στην Βαλένθια να διεκδικήσει τη νίκη.

Η ομάδα του Μεσίνα ήταν κυρίαρχη στο παρκέ με τον Τζίτζι Ντατόμε να σκοράρει 27 πόντους (προσωπικό του ρεκόρ)και να οδηγεί την ομάδα του στη δεύτερη σερί νίκη της.

Οι Ιταλοί με αυτή τους τη νίκη έφτασαν στο 11-7 στην κατάταξη της Euroleague , ενώ η Βαλένθια υποχώρησε στο 9-10.