Ολυμπιακός- Ρεάλ           21:00

Άλμπα- Βιλερμπάν           21:00

Μπασκόνια- Αρμάνι        21:30

Βιλερμπάν- Ζαλγκίρις 88-76: Νίκη στο ντεμπούτο του Αντετοκούνμπο

Η Βιλερμπάν άρχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην Euroleague, επικρατώντας στο Αστρομπάλ με 88-76 της Ζαλγκίρις Κάουνας.

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο ήταν θετικός στο ντεμπούτο του και στα 10 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ σκόραρε 6 πόντους, ενώ μάζεψε και τρία ριμπάουντ. Για τους Γάλλους ο Ελί Οκομπό ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 23 πόντους (11/12 σουτ). Από την Ζαλγκίρις ξεχώρισε ο Γιάνις Στρέλνιεκς με 21 πόντους.

Μπαρτσελόνα- Άλμπα Βερολίνο 96-64 : Υπερηχητική

Η Μπαρτσελόνα στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τρομερή, σημείωσε 33 πόντους και πήρε άνετα τη νίκη απέναντι στην Άλμπα Βερολίνου. Ο Νίκολα Μίροτιτς ήταν αλάνθαστος, δεν έχασε σουτ, σκόραρε 22 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Ο Νικ Καλάθης σε 18 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ σκόραρε 5 πόντους, μοίρασε 6 ασίστ και πήρε 5 ριμπάουντ

Ούνικς- Ζενίτ 69-70: Πήραν το ντέρμπι οι φιλοξενούμενοι

Η Ούνικς στην επιστροφή της στην Euroleague γνώρισε την ήττα στο Καζάν από την Ζεντί με 69-70. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ καρδιοχτύπησε στο τέλος της τέταρτης περιόδου, αλλά το ξέσπασμα των γηπεδούχων δεν ήταν αρκετό για να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Για την Ούνικς ο Μάριο Χεζόνια τελείωσε την αναμέτρηση με 14 πόντους (οι 10 στην αρχή του αγώνα), ενώ ο Κόνερ Φράνκαπ που είχε περάσει από το ελληνικό πρωτάθλημα, ήταν εξαιρετικός στο ντεμπούτο του στην Ευρώπη με 18 πόντους.

Φενέρμπαχτσε- Ερυθρός Αστέρας 61-57: Κέρδισε ο λιγότερο κακός

Σε ένα πολύ κακό ποιοτικά παιχνίδι η Φενέρμπαχτσε πήρε τη νίκη με 61-57 απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα και έδειξε ότι ακόμα θέλει χρόνο για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Ο Πιερ ήταν ο πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς με 13 πόντους (ο μοναδικός διψήφιος) και τον ακολούθησε ο Μπούκερ με 8 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τους Σέρβους ο Νίκολα Ιβάνοβιτς οδήγησε επιθετικά την ομάδα του με 16 πόντους .