EUROLEAGUE

Γιασεκεβίτσιους: «Πιο προσεκτικοί στις λεπτομέρειες»

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν είχε διάθεση να προκαλέσει. Μηδέ να υποτιμήσει τον αντίπαλό του. Γνωρίζει πολύ καλά ποια ομάδα είναι απέναντί του. Και γι’ αυτό το λόγο, έπειτα από μία νίκη με διαφορά 20 πόντων, ζήτησε παραπάνω προσπάθεια από τους παίκτες του. Πως έκανε το 2-1 η Ζαλγκίρις Τα highlights του αγώνα «Πρέπει να βελτιωθούμε...

Πως έκανε το 2-1 η Ζαλγκίρις Τα highlights του αγώνα

«Πρέπει να βελτιωθούμε μπασκετικά. Οι αγώνες, στους οποίους έχεις την ευκαιρία να αποκλείσεις τον αντίπαλο σου, είναι τα δυσκολότερα. Και η ομάδα απέναντι μας ξέρει πώς ακριβώς πρέπει να παίξει σε  τέτοια ματς», υποστήριξε ο Σάρας. Και συνέχισε αναφερόμενος στα στοιχεία που πρέπει να έχει η Ζαλγκίρις: «Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στις λεπτομέρειες. Νομίζω ότι στο τρίτο παιχνίδι χάσαμε λίγο την συγκέντρωσή μας στο τρίτο δεκάλεπτο. Το καλύτερο είναι ότι πλέον έχουμε το 2-1. Πρέπει τώρα να προετοιμαστούμε για το επόμενο ματς».

Παράλληλα, ο προπονητής της Ζαλγκίρις συνεχάρη τους παίκτες του για το θάρρος και τη μαχητικότητα που είχαν στην αναμέτρηση.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιασεκεβίτσιους: «Πιο προσεκτικοί στις λεπτομέρειες»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.