EUROLEAGUE
Πάργκο reloaded στην Μακάμπι
Για τρίτη φορά θα φορέσει τη φανέλα της Μακάμπι ο Τζέρεμι Πάργκο![Πάργκο reloaded στην Μακάμπι](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/04/jeremi-pargko-scaled.jpg)
Σε γνωστά λημέρια για τρίτη φορά θα βρεθεί ο Τζέρεμι Πάργκο. Ο Αμερικανός γκαρντ συμφώνησε να φορέσει και πάλι τη φανέλα της Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Λίβανο, όπου έπαιζε με τη φανέλα της Τσάμπβιλ. Ο 32χρονος παίκτης θα αγωνιστεί εκ νέου μπροστά στο κοινό του «Menora Mivtachim Arena», καθώς το ίδιο είχε συμβεί και τις σεζόν 2010-11 και 2014-15.
Το συμβόλαιο του Πάργκο έχει ισχύ μέχρι το τέλος της σεζόν και στη συνέχεια ο Νέβεν Σπάχια θα αποφασίσει για το μέλλον του. Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Αμερικάνος ξεκίνησε τη χρονιά στην Κίνα με την Μάνκεϊ Κινγκ, συνέχισε στη G-League με τους Σάντα Κρουζ Γουόριορς και έπειτα ακολούθησε ο Λιβάνος και η Τσάμπβιλ.