ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019

Βενεζουέλα – Κίνα 72-59: «Καθάρισαν» τους οικοδεσπότες (vid)

Βενεζουέλα – Κίνα: Την πρώτη της νίκη στο Μουντομπάσκετ κατάφερε να κατακτήσει η Βενεζουέλα που επικράτησε της οικοδέσποινας Κίνας με 72-59. Η ομάδα του Χέκτορ Ντούρο, έδειξε από την πρώτη περίοδο την ανωτερότητά της καταφέρνοντας να πάρει μία διαφορά μέχρι το τέλος και να «πετάξει» την αντίπαλο της, εκτός διοργάνωσης. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ιταλία –...

Βενεζουέλα – Κίνα 72-59: «Καθάρισαν» τους οικοδεσπότες
Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Βενεζουέλα – Κίνα: Την πρώτη της νίκη στο Μουντομπάσκετ κατάφερε να κατακτήσει η Βενεζουέλα που επικράτησε της οικοδέσποινας Κίνας με 72-59.

Η ομάδα του Χέκτορ Ντούρο, έδειξε από την πρώτη περίοδο την ανωτερότητά της καταφέρνοντας να πάρει μία διαφορά μέχρι το τέλος και να «πετάξει» την αντίπαλο της, εκτός διοργάνωσης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ιταλία – Σερβία 77-92: Προελαύνουν με «μπόμπερ» Μπογκντάνοβιτς!

Συγκεκριμένα η πρώτη περίοδος έληξε 18-10, με τη Βενεζουέλα να επικρατεί σε άμυνα και επίθεση χωρίς να αφήσει περιθώριο στους αντιπάλους τους.

Βενεζουέλα – Κίνα: Η Κίνα κατάφερε να ισορροπήσει κάπως το παιχνίδι στις επόμενες περιόδους, ωστόσο πάντα οι τυπικά γηπεδούχοι έβρισκαν την απάντηση και δεν άφηναν το σκορ να φτάσει κοντά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Χοσέ 4/9 Προβλέψεις:Για το 3/3 η Αργεντινή

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γκουλέντ, που σταμάτησε στους 15 πόντους με οκτώ τελικές πάσες, ενώ άξια στο πλευρό του, στάθηκε ο Λιούις, που πρόσθεσε άλλους 13.

Από τη μεριά των ηττημένων, ο Φανγκ κάπως ξεχώρισε, έχοντας 13 πόντους αλλά αρκετές άστοχες προσπάθειες.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 33-23, 51-41, 72-59

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ (Ντούρο): Μπετέλμι 3 (1), Καρέρα 4. Τσούριο, Κολμενάρες 11 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), Γκρατερόλ 2, Γκιγιέντ 15 (3/6 τρίποντα, 8 ασίστ), Λιούις 13 (1), Ρουίζ 4, Βάργκας Γκ. 12 (4 ριμπάουντ), Βάργκας Χ. 3 (1), Ζαμόρα 5 (1).

ΚΙΝΑ (Λι): Αμπουντουρεξίτι, Φανγκ 13 (2/9 τρίποντα), Γκούο 1 (0/7 σουτ), Μακάν, Σουν 2, Γουάνγκ 5 (1/5 σουτ), Γι 11 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Τσάι 5, Τσάο Ρ. 2 (1/5 σουτ), Τσάο Γ. 12 (3/6 τρίποντα), Τσου 8 (1/4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ).