ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

Κολοσσός: «Βράζουν» με τους διαιτητές, η επίμαχη φάση (vid)

Ο Κολοσσός Ρόδου γνώρισε την ήττα στη Λάρισα από την τοπική ομάδα, ωστόσο οι νησιώτες βράζουν με τη διαιτησία για τη φάση με τον Αγκμελέσε. Περίπου δύο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης ο Κολοσσός είχε μειώσει στους τέσσερις πόντους, αλλά με καλάθι του Χίκι το σκορ διαμορφώθηκε σε 86-80. Οι Ροδίτες ήταν έξαλλοι με την...

Κολοσσός Ρόδου
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Κολοσσός Ρόδου γνώρισε την ήττα στη Λάρισα από την τοπική ομάδα, ωστόσο οι νησιώτες βράζουν με τη διαιτησία για τη φάση με τον Αγκμελέσε.

Περίπου δύο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης ο Κολοσσός είχε μειώσει στους τέσσερις πόντους, αλλά με καλάθι του Χίκι το σκορ διαμορφώθηκε σε 86-80.

Οι Ροδίτες ήταν έξαλλοι με την απόφαση των διαιτητών, να μετρήσουν το καλάθι της Λάρισας, καθώς υποστηρίζουν ότι ο Αγκμπελέσε έδιωξε νομότυπα την μπάλα μιας και είχε χτυπήσει πρώτα στη στεφάνη.

Δείτε εδώ την επίμαχη φάση:

Μάλιστα η ομάδα από τη Ρόδο στο επίσημο σάιτ της ομάδας ανέφεραν χαρακτηριστικά: «Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Χίκι για το 86-80, αλλά με ένα καλάθι που μέτρησαν οι διαιτητές, σε νομότυπο διώξιμο του Αγκμπελέσε, αφού η μπάλα είχε χτυπήσει πρώτα στη στεφάνη.

Η εξέλιξη αυτή, επηρέασε αρνητικά την ομάδα μας, η οποία έχασε τη συγκέντρωσή της και παρά τη μεγάλη προσπάθεια που έκανε, γνώρισε την ήττα με το τελικό 95-90».