ΛΑΥΡΙΟ
Λαύριο- Ντίνπρο 82-73
Ιστορική νίκη πέτυχε το Λαύριο, στην πρεμιέρα του στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Μπορεί να δυσκολεύτηκε η ομάδα του Χρήστου Σερέλη από την Ουκρανική Ντίνπρο, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 82-73 και έκανε σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη προκριματική φάση του Fiba Europe Cup. Η ρεβάνς της Ουκρανίας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 26/9...![Λαύριο- Ντίνπρο 82-73](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/lavrio.jpg)
Ιστορική νίκη πέτυχε το Λαύριο, στην πρεμιέρα του στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Μπορεί να δυσκολεύτηκε η ομάδα του Χρήστου Σερέλη από την Ουκρανική Ντίνπρο, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 82-73 και έκανε σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη προκριματική φάση του Fiba Europe Cup.
Η ρεβάνς της Ουκρανίας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 26/9 (19:00). Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει την Ουγγρική, Άλμπα Φέχερβαρ(3/10 ο πρώτος αγώνας).