NBA

Μπακς- Χιτ 50-48 (ημίχρονο): Παλεύουν χωρίς τον Γιάννη (Vid)

Πσρότι ο Γιάννης είναι εκτός δράσης οι Μπακς γύρισαν την κατάσταση στο Game-4 με το Μαϊάμι και προηγούνται 50-48 στο ημίχρονο

Συντάκτης: Νίκος Μπουρλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Οι Μπακς προηγούνται 50-48 στο ημίχρονο του Μαϊάμι στο Game-4. Και παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις παρότι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αποχώρησε στις αρχές της δεύτερης περιόδου.

Οι Μπακς με την άμυνά τους να λειτουργεί στην δεύτερη περίοδο, κατάφεραν να ανατρέψουν τα δεδομένα κόντρα στην Χιτ. Από το 22-31 με το οποίο έχαναν στο πρώτο 12λεπτο, έκλεισαν το ημίχρονο με 50-48 υπέρ τους. Σε αυτό έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο η άμυνά τους καθώς δέχθηκαν μόλις 17 πόντους στην δεύτερη περίοδο.

Παρότι ο Γιάννης είναι εκτός μετά το νέο τραυματισμό του στον αστράγαλο του δεξιού του ποδιού… Παρότι είναι άστοχοι στα τρίποντα (4/19) οι Μπακς μέσω της άμυνάς τους έχουν καταφέρει να πάρουν προβάδισμα.

Βέβαια αυτό δε σημαίνει τίποτα καθώς ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο δεύτερο ημίχρονο.

Μπορείτε εδώ να δείτε τα αναλυτικά στατιστικά του αγώνα και την εξέλιξη του σκορ

Εδώ είναι η στιγμή του τραυματισμού του Γιάννη

Και στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να παρακολουθήσετε τα highlights του ημιχρόνου