NBA

Μπακς- Μάτζικ 26-21 (1η περ.): Ο Γιάννης με 8π-6ριμπ. (Vid)

Τέλος 1ης περιόδου στο Game-5 μεταξύ Μπακς και Μάτζικ. Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το Sportime που θα σας μεταφέρει τα νέα

Μπακς
Συντάκτης: Νίκος Μπουρλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Τέλος πρώτης περιόδου στο Game-5 ανάμεσα στους Μπακς και την Μάτζικ. Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο προηγείται 26-21 .

Οι Μπακς προηγούνται με 3-1 στη σειρά. Και θέλουν τη νίκη που θα τους δώσει το εισιτήριο για τα ημιτελικά της Ανατολής. Εκεί ήδη περιμένει το Μαϊάμι που… σκούπισε με 4-0 τους Ιντιάνα Πέισερς.

Το Μιλγουόκι προηγήθηκε 23-13 έχοντας περιορίσει το Ορλάντο σε 5/21 σουτ, περίπου 4 λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

Οι παίκτες του Ορλάντο μέχρι εκείνο το σημείο είχαν 0/8 τρίποντα. Με δύο εύστοχα σουτ έξω από τη γραμμή των 7.25μ. (από Ρος και Ιβούντου) κατάφεραν να κλείσουν τη διαφορά στο 25-21.

Ο Αντετοκούνμπο έχει 8 πόντους (3/4 δίποντα, 0/1 τρίποντο και 2/2 βολές) ενώ έχει μαζέψει και 6 ριμπάουντ.

Οι Μπακς έχουν 5/13 δίποντα και 4/11 τρίποντα (αλλά και 4/5 βολές) σε αυτή την πρώτη περίοδο.

Μπορείτε με ένα κλικ να παρακολουθείτε live την εξέλιξη του αγώνα και αναλυτικά στατιστικά μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα του NBA.

Οι τελευταίες οδηγίες του Μάικ Μπούντενχολζερ στ’ αποδυτήρια. «Παίξτε με την ίδια αποφασιστικότητα»